Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  15 Temmuzu Unutmadık Unutturmayacağız.
  25 Ağustos 2017 Cuma 23:17

  15 Temmuzu Unutmadık Unutturmayacağız.

  Sincan Yenikent de devam eden Fetö Terör Örgütüne ait davaları yakından takip eden "BADER" Şehit yakınlarını ve Gazileri yalnız bırakmadı.

  Sincan Yenikent de devam eden Fetö Terör Örgütüne ait davaları yakından takip eden "BADER" Şehit yakınlarını ve Gazileri yine yalnız bırakmadı.

  Devam eden dava sürecini, başta Şehit yakınları, Gaziler ve tüm Türk Milleti  yakından takip etmekte ve darbeye teşebbüs eden hainlerin biran önce cezalandırılması sabırsızlıkla beklenmektedir. 

  Bugün de devam eden dava için derneğin tüm üye ve sevenleri Sincan Yenikent Ceza ve İnfaz Kurumunda buluşarak, Şehit yakınları ve Gazilerin yanında onlara destek olduklarını bir basın açıklaması ile bildirdiler. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği  bu açıklamayı, dernek yönetim kurulu adına, başkan  Av. İbrahim TAŞKESTİ yaptı. 

   Bürokrat Ankaralılar Derneği ''BADER''  dava sürecinin ilk gününden itibaren Şehit yakınları ve gazilerimize destek olmak amacıyla onların yanında yer alarak davaların yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz dedi.

  Konu ile ilgili başka açıklamada da bulunan BADER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TAŞKESTİ nin Basın açıklaması şöyle devam etti;

  15 TEMMUZ’DAKİ MİLLİ DURUŞU, ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZİ  UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

  BADER OLARAK, 15 TEMMUZ’DA ONURLARIYLA HAYATINI KAYBEDEN 250 ŞEHİDİMİZİN BİZE EMANET ETTİĞİ YAKINLARININ VE 2193 GAZİMİZİN YANINDAYIZ…

  15 TEMMUZ HAİNLERİNİN YARGILAMASINI YÜRÜTMEKTE OLAN ADLİYELERİMİZİN VE YARGI MENSUPLARIMIZIN HER KADEMESİNDEKİ YETKİLİLERİMİZE İNANCIMIZ VE GÜVENİMİZ TAMDIR 

             15 Temmuz 2016 akşamında başlayan ve sabaha kadar Türk Milletinin müthiş bir irade örneği göstererek engellediği hain darbe girişiminin sadece yıldönümlerin de değil, tarih boyunca unutulmaması ve unutturulmaması adına bugün burada toplandık.

  Evlerimizde veya işyerlerimizde, nerede olursak olalım, bu ülkeye, bu millete kastedecek her türlü haine karşı birlikte, tem yumruk olabileceğimizi 15 Temmuz’da gösterdik, bundan sonra da gösterebileceğimizi o gün kanıtladık.

  Vatan hainleri hiçbir zaman unutmasın ki; bu millet, geleceğine kasteden her kim olursa olsun, ezip geçmesini bilecektir. Biz de bu ülke sevdalısı BADER üyeleri ve sevenleri olarak, milletimizin her zaman yanındayız.

  15 Temmuz 2016 tarihi, hainlere karşı kazanılmış Türk Halkının topyekün kurtuluş mücadelesidir. Dünyanın en stratejik bölgesinde yer alan ve günden güne kabuğunu kırmakta olan ülkemizin, bu coğrafyada var olma mücadelesi bitmeyecek, bundan sonra da devam edecektir.

  Başkent Ankara'mız 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı en kahramanca direnişin sergilendiği illerden biri olmuştur. Ankara'lı hemşehrilerimiz de Başkent’teki çatışmaların yaşandığı her noktaya akın akın koşarak göğüslerini tanklara, uçaklara siper etmiştir. Milletimize ve iradesine yapılan bu hain darbe girişimi aziz Milletimizin, Devletimizin, Halkımızın, STK'larımızın ve basınımızın kahramanca dik duruşu sayesinde amacına ulaşamamıştır.

  İşte o gece sabaha kadar gösterilen milli irade mücadelesinde şehit ve gazilerimizin canı ve kanıyla bedelini ödeyerek, Türkiye’de darbe dönemini bitiren ve bir daha asla yaşanmamasına vesile olan o geceyi unutturmayacağız.

              Buradan bir kez daha söylüyoruz ki, o kara gecede hayatlarını kaybeden 250 şehidimizin bize emanet ettiği yakınlarının, ülkeye siper olan 2193 gazimizin ve bu mücadele için bir araya gelen tüm milletimizin yanındayız, yanında olacağız. Biz 15 Temmuz’un sadece 15 Temmuz yıldönümlerinde değil, yılın her günü, her saati unutulmaması için bu dünyaya örnek mücadeleyi yaşatmaya devam edeceğiz.

  İhanet hiç bir zaman cezasız kalmaz, kalmamalı da.15 Temmuz askeri darbe girişimi üzerinden bir yıldan fazla süre geçti. Başta askeri üniforma giyen çete mensupları olmak üzere tüm FETÖ üyelerinin yargılanmaları ülkemiz genelinde devam ediyor.

  15 Temmuz Platformu olarak adaletin gerçekleşmesi, suçluların cezalandırılması için STK’lar olarak bu davaların, bu uzun ve zorlu nöbetin takipçileri olmaya devam edeceğiz. Bu son derece önemli yargılamayı yürütmekte olan Adliyelerimizin, yargı mensuplarımızın her kademesindeki yetkililerimize inancımız ve güvenimiz tamdır. Hainler cezasız kalmayacaktır. Hem bu dünyada, hem de ukbada.

              Bu vesileyle; bizi burada yalnız bırakmayıp yanımızda olan dernek üyelerimize, katılımcılara ve siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum…

   

                                                                               BADER Yönetim Kurulu Başkanı 

                                                                                     Av. İbrahim TAŞKESTİ

  img-20170825-wa0011.jpg

  img-20170825-wa0014-002.jpg20170825_151333-001.jpg

                                                                                                       BADER HABER - M. ÜLGER

  Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim