Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  24 saatlik ücreti 1 TL
  14 Mart 2018 Çarşamba 08:05

  24 saatlik ücreti 1 TL

  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla otoparkların 24 saatlik ücreti 1 TL oldu.

  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla otoparkların 24 saatlik ücreti 1 TL olurken CHP Grubu, Başkan Mustafa Tuna’ya teşekkür etti.

  Ankara'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm otoparklarda ilk bir saatin ücretsiz, geri kalan 23 saatin ise 1 TL yapılması ile ilgili Başkanlık Yazısı, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oyçokluğu ile kabul edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis'te Başkan Mustafa Tuna'nın SABAH Ankara aracılığı ile müjdesini verdiği otoparkların 24 saatinin 1 TL olmasıyla ilgili karar resmen kabul edildi. Karar Ankara Valiliği'nin onayının ardından yürürlüğe girecek.


  'BELEDİYELER HALK İÇİNDİR'

  Kararın ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Bugün Ankara'mız için çok güzel bir karara imza attık. Daha önce duyurduğumuz Ankara Büyükşehir Belediyesi ve belediye şirketlerine bağlı tüm açık-kapalı otoparklar ile yol kenarlarında Anpark tarafından işletilen otoparkların ücretlerini yeniden belirledik. Belediye Meclisimiz'in kabul ettiği önerimizle otoparklarımızda yeni tarifemiz; ilk 1 saat ücretsiz, 24 saat ise 1 TL... Tüm vatandaşlarımız otoparklardan rahatlıkla faydalansın, halkımız otoparkları daha çok tercih etsin istiyoruz. Elimizden geldiğince sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşımıza yönelik desteklerimiz devam edecek. Belediyeler halk içindir; halkın mutluluğu içindir. Lüks harcamalardan kaçınarak bütçemizi toplumu destekleyici yönde kullanmak istiyoruz. Bu yönde adımlar atmaya devam edeceğiz. Belediye Meclisimiz'in otopark tarifesi konusundaki bu kararı Valilik onayının ardından yürürlüğe girecek. Zabıta ekiplerimiz de kararın uygulanması konusunda denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürecektir. Yeni otopark tarifesinin Ankaramız için hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

  AŞTİ DE DÂHİL

  Kararın yürürlüğe girmesinin ardından AŞTİ, Göksu ve Mogan gibi önemli noktaların yanı sıra yol boyu, açık ve kapalı otoparklarda bu fiyat üzerinden hizmet verecek. CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Emin Tırpancı toplantıda söz alarak, "Halkın lehine bir karardır teşekkür ediyoruz" açıklamalarında bulundu. Öte yandan yine Belediye Meclis kararı ile ANFA'dan alınan hafriyat işletmeciliği yine Büyükşehir Belediyesi'nin bir başka şirketi Anket A.Ş.'ye verildi.

  Bu haber toplam 831 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim