Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  2‘nci ayda 2‘nci müjde
  13 Aralık 2017 Çarşamba 08:33

  2‘nci ayda 2‘nci müjde

  Göreve geldiği ilk ay ulaşımı 24 saate çıkaran Başkan Tuna, ikinci ayında da 16 ilçeyi ilgilendiren su indirimi gerçekleştirdi

  Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, başkentlilere müjdeler vermeye devam ediyor. Göreve geldiği ilk ay Ankara'da ulaşımı 24 saate çıkaran Başkan Tuna, ikinci ayda ise 16 ilçeyi kapsayan su indirimi yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Başkan Mustafa Tuna, su fiyatlarıyla ilgili düzenlemenin tüm Ankaralılara hayırlı olmasını diledi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı Başkan Doç. Dr. Mustafa Tuna başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis'te alınan en önemli karar başkent Ankara'nın 16 dış ilçesini kapsayan su fiyatlarında indirime gidilmesi oldu. AK PartiGrubu'nun Meclis'te yaptığı indirim önergesi Meclis'te oybirliği ile kabul edildi. 16 ilçede yapılacak su indirimi yeni yılın ilk günü olan 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. İndirim yaklaşık 200 bin ASKİ abonesini ilgilendiriyor.

  İŞTE KALEM KALEM İNDİRİMLER:
  MANDIRA İNDİRİMİ: Ankara genelinde bulunan mandıralarda kullanılan su ve atık su bedeli 6,80 TL'den 3,40 TL'ye indirilecek.

  Keskin'den Tuna'ya ziyaret
  Başkan Tuna, CHP İl Başkanı Adnan Keskin ile Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya'yı makamında kabul etti. Tuna, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ankara'da ortak akla önem veriyor, her kesimin görüş ve kanaatini dinliyoruz. İktidar ve muhalefet el ele Ankaramızın daha iyi noktalara ulaşması için gayret ediyoruz" dedi.

  Hizmet bedelinde indirim
  Bütünşe hir yasasıyla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan 16 çevre ilçede uygulanan yüzde 60 hizmet bedeli 5 TL'den 3 TL'ye, yüzde 25 uygulanan mahalle statündeki yerlerde hizmet bedeli 5 TL'den 2 TL'ye düşürülecek

  Atık suya indirim
  Çevre ilçe merkezleri ve mahallelerinden yüzde 25 tarife uygulanan köylerde konut ve işyerlerinden alınan su ve atık su ücretleri yüzde 25'ten yüzde 20 oranına çekilirken, yüzde 60 oranı uygulanan ilçelerin merkezlerindeki konut ve atık su ücretleri de yüzde 60 oranından yüzde 55 oranına indirilecek.

  Sayaç indirimi
  sayaç açma ve kapama bedellerinde indirim yapılacak. Ödenmemiş borçtan dolayı sökülen su sayaçlarından 21,50 TL olarak alınan açma ve kapama bedelleri, başkentin merkez ilçelerinde 15,00 TL'ye, çevre ilçelerinde 13,00 TL'ye, köyler de ise 12,00 TL'ye indirilecek.

  MHP'den ihraç edildi
  MHP'li Meclis Üyesi Ali Kuyrukçu'nun partisinden ihraç edildiği için Meclis'teki görevine bağımsız olarak devam edeceği açıklandı.

  Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim