Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  3.OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI
  07 Ocak 2016 Perşembe 09:22

  3.OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI

  Ankara'daki bürokratları bir araya getirmek ve bazı konularda birlikte hareket etmelerini sağlamak amacıyla kurulan Derneğimizin 3. Olağan Genel Kurulu Mamak Kültür Merkezinde yapıldı

  Yoğun katılımın olduğu Genel Kurulda tek liste ile yapılan seçimde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Av. İbrahim TAŞKESTİ Genel Başkanlığa seçildi.
  Genel kurulun açılış konuşmasını yapan BADER Başkanı Mustafa AKDOĞAN, bayrak yarışını en iyi şekilde devretmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Görev süresince yaptıkları çalışmaları anlatan AKDOĞAN, görevini BADER’i daha iyi bir konuma getirebilecek bir arkadaşına teslim etmenin huzurunu yaşadığını ifade etti.
  Genel kurul toplantısının divan başkanlığına Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, divan üyeliğine ise Fatih YILMAZ ve Kadir DİNÇER seçildi. Daha sonra eski yönetimin ve denetim kurulunun faaliyet raporları okundu. Yönetim ve denetim kurullarının faaliyetleri, genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi. Ardından yönetim kurulu üyelerini belirlemek için oy kullandı. Tek listeyle gidilen genel kurulda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Av. İbrahim Taşkesti BADER’in yeni başkanı oldu.
  Genel kurulda konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Ayhan YILMAZ, Ankara'da bir ilk yaşandığını ve Ankaralı 4 milletvekilinin Meclise girmeyi başardığını söyledi.
  Ankara’da doğan, Ankara’ya hizmet eden, Ankara’da yaşayan herkesin Ankaralı olduğunun altını çizen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay ACEHAN ise, ancak bunda kriterin Ankara’da yaşadığı sürece Ankara’ya hizmet etmesinin şartının olması gerektiğini kaydetti.
  Ortak değerin Ankara olduğunu aktaran Başkan ACEHAN, ’’Ankara’ya hizmet edenlere teşekkür etmek gerekir. Ankara’ya hizmet edenleri de bu halkanın içerisine katarak büyümek gerektiğine inanıyorum. Siyaset üstü, partiler üstü bir oluşumla herkese kucak açmak gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.
  Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan BADER’in yeni Başkanı İbrahim TAŞKESTİ, Hacı Bayram Veli’nin mirasıyla çelişmeyen kişilerden olmak kaydıyla üye sayılarını artıracaklarını söyledi. Hedefleri arasında her ilçede temsilci oluşturmak ve Ankaralı insan kaynağını en iyi şekilde değerlendireceklerini ifade eden TAŞKESTİ, ’’Bu hizmette bu güne kadar emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz tüm paydaşlarımız olan sivil toplum kuruluşlarıyla karşı karşıya değil omuz omuza, kol kola hareket edeceğiz. Yer sonumuzu hallederek, bakanlıklarda, yerel yönetimlerde sahipsiz olan Ankaralı hemşerilerimize bir şekilde ulaşarak sahip çıkacağız’’ dedi.
  Genel kurula Ankara Milletvekili Ayhan YILMAZ, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay ACEHAN, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, AHİD Genel Başkanı Ercan KINACI, Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Baki DEMİRBAŞ ve genel müdürler, daire başkanları ve birçok bürokrat ve genel kurul üyeleri katıldı.
   

  Bu haber toplam 1219 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim