Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  4 bin öğrenciyeyurt fırsatı
  05 Eylül 2017 Salı 08:43

  4 bin öğrenciyeyurt fırsatı

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yeni eğitim-öğretim döneminde başkentteki yurtların kapasitesini artırıyor.

  ksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yeni eğitim-öğretim döneminde başkentteki yurtların kapasitesini artırıyor. Yurt imkânından 4 bin 86 öğrenci daha faydalanabilecek

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurtlar, tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır. Türkiye'nin önemli eğitim merkezlerinden olan Ankara'da 32 yurt ile hizmet verecek olan KYK Ankara İl Müdürlüğü geçtiğimiz öğretim dönemindeki kapasite sayısına 4 bin 86 kapasite ilave ederek 22 bin 701 olan kapasitesini, 2017-2018 öğretim döneminde 26 bin 787'ye yükseltti. Böylece başkentte öğrenim gören ve yurt imkanından faydalanmak isteyen öğrencilere yeni bir fırsat sunulmuş olacak.

  5 İLÇE 32 YURT
  2017-2018 öğretim dönemi için ihtiyaçları belirlenen mevcut yurtlarda tadilat ve onarımlarını yaz döneminde tamamlayarak yeni misafirlerini karşılamaya hazır hale geldi. KYK, Ankara merkez ve Şereflikoçhisar, Kalecik, Polatlı ve Nallıhan ilçelerinde bulunan toplam 32 yurtla hizmet verecek. Üniversite okuyan gençlere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan KYK, başkentte yeni hizmete sunacağı yurtlarını modern şartlara uygun olarak inşa ediyor. Oda içerisinde banyo- tuvalet, buzdolabı ve çalışma masası bulunan yurtlarla gençlere yaraşır mekânlar sunuluyor. KYK, önümüzdeki yıllar için yeni yurt projeleriyle kapasite sayısının artması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Artan kapasite ile bu açıdan Türkiye'nin kapasite olarak en büyük ili olan başkentte yurtlar yeni misafirlerini ağırlamak için hazır.

  SOSYAL FAALİYETLER
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve KYK Genel Müdürü Sinan Aksu'nun talimatları doğrultusunda gençlere en iyi hizmeti sunmaya çalışan yurtlarda yeni dönem yine ilim, bilim ve kültür dolu geçecek. Barınma ve beslenme hizmetinin yanı sıra, gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla birçok eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenecek.

  50 BİN YENİ KAPASİTE
  Gençlik ve Spor Bakanlığı yeni dönemde 50 bin yeni kapasite ile eğitim almaya gelen öğrencilere hizmet verecek. Milyonlarca genç, üniversiteli olmak için yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını beklerken, 600 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor. Mevcut yurtlarda ise öğrencilere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla yenileme ve iyileştirme çalışmaları hızla devam ediyor. 2017-2018 öğretim dönemi için ihtiyaçları belirlenen yurt tesisleri, günün ihtiyaçlarına göre modernize ediliyor. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 748 yurtta 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan KYK, daha fazla üniversiteli gencin barınma ve beslenme ihtiyacını karşılamak üzere yola çıkarak yılsonuna kadar 650 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.
  Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim