Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  40 kilometrelik hayat damarı
  29 Mayıs 2017 Pazartesi 08:50

  40 kilometrelik hayat damarı

  Sincan’ın yeni nefes borusu olacak 40 kilometrelik Yenikent-Temelli Bulvarı için nihayet kazma vuruldu. Bu yol kentin gelişiminin yanı sıra ilçedeki 6 sanayi bölgesinin de lojistik anlamda can damarı olacak

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Temelli-Yenikent Bulvarı'na ilk kazma vuruldu. İhalesi daha önceleri defalarca iptal edilen 40 kilometrelik dev bulvar, Sincan'ın kent ulaşımı için büyük öneme sahip olacak. Sincan halkı, bulvar sayesinde İstanbul Yolu ve Eskişehir Yolu'na kısa sürede bağlanacak. Yolun tamamlanmasının ardından önümüzdeki dönemde bölge Çayyolu ve İncek gibi cazibe merkezine dönüşecek. Sadece kentsel öneme sahip olmayan dev bulvar ilçedeki 6 sanayi bölgesinin de ilerleyen yıllarda gözbebeği olacak.

  ÖDENEK HAZIR
  Bulvarın kısa sürede tamamlanmasını ümit ettiklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Biraz geç oldu ama çok güzel olacak inşallah... Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum... Başta Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'e teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız ve belasız hızlı bir şekilde tamamlanır. Ödeneği hazır... İhalesi daha önceleri iptal edilmişti. Ama şimdi kesinleşti ve sözleşmesi yapıldı" dedi. 40 kilometrelik bulvar sayesinde Sincanlı sanayicilerin Kocaeli gibi sanayi kentleri ile yarışır hale gelebileceğini ifade eden Başkan Tuna, "Bu yolun Sincan sanayisi için çok önemi var. Bu yol Sincan'daki 6 sanayi bölgesini İstanbul Çevre Yolu'na, Ayaş Devlet Yolu'na ve Eskişehir Yolu'na kısa sürede bağlanmasına vesile olacak. Bu yol Sincan'ın sanayisine ve ekonomisine çok ciddi katkılar sunacak. Bu bulvar yakıt anlamında da büyük katkısı olacak. Bu yol Sincanlı sanayicilerin umudu... Bu yol sayesinde ilçemiz ihracat bakımından Kocaeli gibi illerle yarışır hale gelecek. Buradaki 6 organize sanayisi tam kapasite olarak çalıştığı zaman ihracatta önemli bir yere sahip olacağız. Bunu buradaki sanayicilerimizde rahatlıkla ifade ediyor" diye konuştu.

  7 KÖPRÜLÜ KAVŞAK YER ALACAK
  İhalenin ardından 820 gün içinde bitirilmesi planlanan bulvar, Eskişehir Çevreyolu, Ayaş Çevreyolu ve İstanbul Çevreyolu'nu birbirine bağlayacak. Sincan'da kurulan Organize Sanayi Bölgeleri'nin de içinden geçecek olan 40 kilometrelik bulvarla hem Sincan hem de Ankara trafiği rahat bir nefes alacak. Yol üzerinde 7 köprülü kavşak, 700 metrelik viyadük, beş üst geçit ve üç demiryolu alt geçit köprüsü olacak.

  SABAH ANKARA GÜNDEMDE TUTTU
  Sincan halkının büyük özlemle beklediği Yenikent- Temelli Bulvarı'nı SABAH Ankara, "Yeni bulvara yeniden ihale", "Tünelsiz proje kâra geçildi", "Yeni bulvara yeniden ihale", Sincan'ın rakibi Kocaeli" haberleri ile sürekli olarak gündemde tutmuştu.

  Sabah/Ankara

  Bu haber toplam 1445 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim