Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  AHLATLIBEL ÇOCUK BİLİM ŞENLİĞİYLE RENKLENDİ
  30 Mayıs 2016 Pazartesi 13:07

  AHLATLIBEL ÇOCUK BİLİM ŞENLİĞİYLE RENKLENDİ

  AHLATLIBEL ÇOCUK BİLİM ŞENLİĞİYLE RENKLENDİ

  IHA

  Çankaya Belediyesi, düzenlediği Çocuk Bilim Şenliği ile Ankaralı çocukları bilim ve eğlenceyle buluşturdu.
  Çankaya Belediyesinin üç üniversite ve birçok sivil toplum kuruluşu ile birlikte hafta sonu düzenlediği Çocuk Bilim Şenliği, çocukları bilim ve eğlenceyle bir araya getirdi.
  Ankara Üniversitesi, ODTÜ, Türkiye eğitim Gönüllüleri Vakfı, Sosyal Demokrasi Derneği, GündemÇocuk, Güç Koşullardaki Bireyler Federasyonu, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Ahlatlıbel’de düzenlenen etkinlikte çeşitli stantlar açarak çocukları hem eğlendirdi hem öğrettiler. Su okulu, böcek okulu, sitoloji atölyesi, ekoloji atölyesi, zooloji atölyesi, ODTÜ Toplum ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi, renko, fizikafa, geri dönüşüm parkuru, çocuk hakları atölyesi gibi uygulamalı alanların yanı sıra Oyun, drama, karaoke ve heykel atölyeleri de çocuklar için eğlencenin adresi oldu.
  Çocukların soru sorma becerilerini geliştirerek keşfetmenin heyecanını yaşayabilmelerini amaçlayan Çocuk Bilim Şenliğine Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, oğlu Aras ile birlikte katıldı. Şenliğe katılan çocukların heyecanına ortak olan Taşdelen, oyunlara katıldı, atölyelerde ilginç anlara tanıklık etti.
  İKİNCİ GÜN UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ
  Çocukların ailelerinin de katıldığı Çocuk Bilim Şenliğinde, atölye çalışmaları ikinci gününde piknik ve konserle devam etti. Çeşitli semtlerden gelen çocuklar ebeveynleriyle atölyelerde çalışmalar yürüttü. Yemek saatlerinin piknik havasında sürdüğü şenlikte düzenlenen yarışmalarda tüm çocuklara Çankaya Belediyesinin “Tükenmez Hayatlar” Kitap seti dağıtılırken, uçurtmalar da gökyüzünü şenlendirdi. Şenlik, Bin Çocuk Korosu Eğitmenleri Orkestrasının sunduğu konser ve danslarla sona erdi.

  Bu haber toplam 1161 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim