Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ahmet GÜNDOĞDU "YENİ TÜRKİYE" yi Anlattı.
  16 Ocak 2018 Salı 13:44

  Ahmet GÜNDOĞDU "YENİ TÜRKİYE" yi Anlattı.

  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) tarafından geleneksel hale gelen “HAMAMÖNÜ Söyleşileri”nin Ocak ayı Programı, 15 Ocakta Kabakçı Konağında gerçekleştirildi.
   
  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) tarafından geleneksel hale getirilen “HAMAMÖNÜ Söyleşileri”nin  Ocak ayı Programı, 15 Ocakta Kabakçı Konağında gerçekleştirildi. Saat 19:00’da başlayan söyleşinin konuğu “YENİ TÜRKYE” konusuyla Ankara Milletvekili ve aynı zamanda Meclis İdare Amirli olan, Sayın Ahmet GÜNDOĞDU oldu.
   
  img-20180115-wa0050.jpg
   
  img-20180115-wa0034.jpg
   
  HALKIN KATILIM SAĞLADIĞI BİR YÖNETİM
   
   “YENİ TÜRKİYE” Konu başlığı ile sunum yapan GÜNDOĞDU Sözlerine; Öyle ise başlıktan anlaşılacağı üzere bir de Eski Türkiye de vardı diyebiliriz. Eski Türkiye ki Kurtuluş savaşı mücadelesinden sonra bir destan yazmış ve halk esaretten asalete ve bağımsızlığa giden bir destan yazmıştır. Çanakkale destanı bunun tarihi vesikasıdır. Zaman olmuş ne yazıktır ki destan yazan bu milletin minarelerinden 18 yıl 6 ay ezan aslından dönüştürülerek Türkçe okutulması cüretinde bulunulmuştur. Oysa Ezanı Arapça telakki edenler Onun Rabça olduğunu idrak edemeyecek basiretsizliği göstermişlerdir. Hangi dönemi kast ettiği mi anlamışsınızdır galiba, elbette o dönem CHP dönemi idi yani bürokrat vesayetin üst düzeyde yaşandığı bir dönem. Menderes ile beraber geçilen çok partili hayat ise fazla devam etmedi 60’lara gelindiğinde İhtilal ile akamete uğrayan bu süreçte tekrar vesayet yine baş gösterdi. 
  80’lerden sonra Türk halkı aslında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı mesajı verircesine hiçbir zaman tek başına CHP zihniyetine iktidarı uygun görmedi. Şimdi bile hayırla yad ettiğimiz başta sayın ERBAKAN ve ÖZAL gibi halkın lideri olan ve halkı için alın teri döken liderler asla unutulmadı. 
  2-004.jpg
  5-001.jpg
   
   
  15 TEMMUZ ÇANEKKALE RUHUNU TEKRAR CANLANDIRDI
   
  Eski Türkiye de ne mi vardı diyorum; eski Türkiye vesayeti, yasakları, IMF’nin söz sahibi olduğu ötekileştiren bir devlet anlayışı ile yönetilen bir ülke iken Yeni Türkiye’de özgürlükler, güçlü bir ekonomisi olan, barış ve kardeşliğin hakim olduğu artık sükunetin yaşandığı bir ülke oldu diyebiliriz.
  Allah bir daha yaşatmasın fakat 15 Temmuz da ki yaşadığımız hadise bunun en canlı örneği olarak karşımıza çıkmıştır. Kardeşliğimizi ve halkın iktidarını hazmedemeyen bir avuç terörist bu birliği ve beraberliği bozmak istediyse bunu başaramadı. 15 Temmuz da Çanakkale Ruhu tekrar canlandı ve levye ile F 16 kovalayan, tişörtü ile tankın egzozunu tıkayan kahramanlar çıktı ve hainlere meydan vermedi. Bu şuur ki başta Cumhurbaşkanımızın gösterdiği üstün cesaret ve liderine bağlı bu necip millet vesayete bir kez daha dur diyerek liderinin yanında olmayı gösterdi. 
   
  DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR DİYEN BİR TÜRKİYE
   
  2002 ile başlayan bu mücadele 27 Nisanlar gibi zamanları yaşasa da son gelişmelerde Türkiye’nin durduğu yerin sağlam bir zeminde olduğunu kanıtladı. Bürokraside ki vesayet kaldırılarak halkın yönetime doğrudan katıldığı bir sistem oluşturuldu. Türkiye iç siyasette de olduğu gibi  dış siyasette de varlığını kanıtladı. Özellikle İslam Ülkelerinin Ülkemize bakışı değişti Cumhurbaşkanımızın sadece Türkiye’nin değil tüm İslam aleminin de lideri olduğunu kanıtladı onlara da ümit oldu, diye sözlerine devam edin GÜNDOĞDU; Toparlayacak olursak Eski Türkiye haksızlıklar karşısında sesiz kalan ve sadece kalbi ile buğz ederken, yeni Türkiye de önce dili sonra eliyle haksızlığa dur diyen, “Dünya beşten büyüktür” diyen Ümmetin ve Dünya Lideri Reis öncülüğünde hadsizlere had bildiren bir Türkiye de yaşamaktayız diye sözlerini tamamladı.  
  BADER, üyelerinin ve konukların dikkatle ve heyecanla dinlediği proğramda söz alan konuklar, Ahmet GÜNDOĞDU beye katkıda bulunarak Millet olarak mevcut olan hizmetlerden ziyadesi ile memnun olduklarını ve başta liderimiz Cumhurbaşkanımız R. Tayyip ERDOĞAN ve siz çalışma arkadaşlarına çok-çok teşekkür ediyoruz diye görüşlerini de dile getirdiler.
   
  Bürokrat Ankaralılar Derneği “BADER” Günün anısına, Ankara Millet Vekili sayın GÜNDOĞDU ya BADER ile sembolleşen bir kalem hediye edildi. Hediyeyi Yönetim Kurulu adına başkan Av. İbrahim TAŞKESTİ takdim etti. Proğram sonunda bir de konuşma yapan Dernek Başkanı Av. İbrahim TAŞKESTİ ise; Kıymetli bilgilerini bizimle paylaşan Değerli Vekilimiz Meclis İdare Amiri, sayın Ahmet GÜNDOĞDU beye teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Aynı zamanda bizleri yalnız bırakmayan proğramımıza  katılan tüm misafirlere de şahsım ve tüm üyelerim adına hepinize ayrı- ayrı teşekkürlerimi sunuyorum diye sözlerini tamamladı.
   
  20180115_184824.jpg
  20180115_185521-001.jpg
  img-20180115-wa0064.jpg
                                                                                                                     
                                                                                                                      BADER HABER M. ÜLGER
  Bu haber toplam 1155 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim