Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara Emniyet'ten Oto Hırsızlarına Operasyon
  28 Mayıs 2016 Cumartesi 16:12

  Ankara Emniyet'ten Oto Hırsızlarına Operasyon

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri oto hırsızlığı, change oto, resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık ve nitelikli hırsızlık yapan şahıslara yönelik operasyon yaptı.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri oto hırsızlığı, change oto, resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık ve nitelikli hırsızlık yapan şahıslara yönelik operasyon yaptı. Operasyon sonrasında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda; “Nitelikli Hırsızlık, Geceleyin Oto hırsızlığı, Çalıntı Otoların Motor ve Şasi Numaralarını Değiştirmek Suretiyle Resmi Belgede Sahtecilik Yapmak, Dolandırıcılık Yapmak ve Bu Yollarla Haksız Kazanç Temin Etmek” suçları ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimata istinaden projeli bir çalışma başlatılmıştır.

  Yaklaşık olarak 2 ay süren araştırma ve çalışmalar ile delillendirme çalışmalarının tamamlanması neticesinde; 21.05.2016 günü başlatılan eş zamanlı operasyonlarda İlimiz merkezinde 3 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

  3 adet çalıntı ve change oto olmak üzere suç ve suç unsuru tespit edilmiştir.

  Yakalanan şüpheli şahıslar, haklarında düzenlenen soruşturma evrakları ile birlikte mevcutlu olarak 23.05.2016 günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir.

   

   

  http://www.haberankara.com/haber/49789/ankara-emniyetten-oto-hirsizlarina-operasyon.html

  Bu haber toplam 1461 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim