Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara Seymenleri Gazi Meclis'de ağırlandı
  17 Temmuz 2017 Pazartesi 19:48

  Ankara Seymenleri Gazi Meclis'de ağırlandı

  Gazi Meclis Başkanı İ. KARAMAN'ın bugün ki misafirleri; Ankara Seymenleri, Ankaramızın önemli STK'ları ve Bürokrat Ankaralılar Derneği "BADER" oldu.
         TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski Sağlık Bakanı Halil  Şıvgın ile Ankara'da faaliyet gösteren içerisinde Bürokrat Ankaralılar Derneği(BADER)nin de yer aldığı sivil toplum kuruluşlarının  temsilcilerinden oluşan heyeti  kabul etti.  Eski Sağlık Bakanı Şıvgın, Meclis Tören Salonu'ndaki kabulde,  Ankaralılar olarak 15 Temmuz'da gösterdiği kararlı duruş dolayısıyla Kahraman'a  "seymenlik beratı" verilmesini kararlaştırdıklarını söyledi.  Ankara'nın bilinmeyen yönleri hakkında bilgi veren Şıvgın'ın  açıklaması sonrasında, Ankara Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Necmettin Palacı  tarafından Kahraman'a seymen kıyafeti giydirildi ve ardından seymen andı  okutturuldu.
   
       TBMM Başkanı Kahraman, Ankara'nın tarihi bir şehir, seymenliğin de  önemli bir müessese olduğunu söyledi.Tarihi değerlere dönen  kurumların, müesseselerin dimdik ayakta  durduğunu, bunu sağlayanları tebrik etmek gerektiğini dile getiren Kahraman, buna  Ankara Seymenler Derneğinin örnek verilebileceğini vurguladı. Kahraman, Türkiye'nin büyük bir yıkımla karşı karşıya kalacağı hain  işgal girişiminin birinci yılını geride bıraktıklarını söyledi.  Bu hain kalkışmanın amacının sadece bir hükümeti devirmek olmadığını  vurgulayan Kahraman, şunları kaydetti: "Eğer bu hain kalkışma girişimi, işgal girişimi başarılı olsaydı  Suriye, Irak ve benzeri devletler gibi bir hale düşmüş olacaktık. Cenabıhakk bizi  korudu ve büyük bir vakayı atlattık. Bu sadece bir darbe önlenmesi değil işgal önlenmesiydi. Bütün gönül coğrafyamıza yepyeni bir şekil vereceklerdi, bu  önlendi. Gönül coğrafyamız hemen geldi. Öbürleri bir ay geçtikten sonra gelmeye  başladılar. Büyük bir projeydi ama Cenabıhakk bunu engelledi. Bunun önlenmesinde  Cumhurbaşkanımızın büyük bir rolü vardı. Ben de o akşam TBMM'yi açtım. Kendi  kararımla, seymenliğimle Meclisi açtım. O gece parti ayrımı yoktu, varlık yokluk  mücadelesi vardı. Partiler birer parmaktır ama hepsi bir bileğe bağlıdır. Dilerim  ki o ruh devam eder. Güzel bir Türkiye'de hep birlikte olacağız. Türkiye'miz hep  seymen olacak, efe olacak. Köküne bağlı olacak. Böyle günlerde sivil toplum  kuruluşlarının büyük rolü var."
   
     Kahraman, Refah-Yol Hükümeti döneminde de bazı karanlık odakların  yükselişe geçen Türkiye'nin ayağa kalkmasını engellemek için 28 Şubat oyununu  oynadıklarını söyledi.  Türkiye'nin aydınlık geleceğe hızla gittiği o dönemde ortaya  "aczmendilerin" çıktığını, akşam saatlerinde "Sürekli aydınlık için bir dakikalık  karanlık" söylemlerinin ortaya atıldığını anlatan Kahraman, "Gayet uyum içinde  görevini yürüten hükümeti, güzelim hükümeti sona erdirdiler. Aynı şeyi şimdi  yapamadılar. Toplumda tam bir uyanış var. Vatan sevgisi, bayrak sevgisini  içimizde taşıdığımızı 15 Temmuz'da meydanlar gösterdi." diye konuştu.
   
  MESELE "İLAHİ KELİMETULLAH"
   
       TBMM Başkanı İsmail Kahraman, tarihe sahip çıkılmasının şart olduğunu,  Osmanlı İmparatorluğunun "ilahi kelimetullahı" ilan için dünyaya yayıldığını  söyledi. Meselenin "ilahi kelimetullahı" ilan etmek olduğunun altını çizen  Kahraman, aslolanın kaba milliyetçilik değil kültür milliyetçiliği olduğunu dile  getirdi.Kişilerin davranışlarıyla örnek olması gerektiğini anlatan Kahraman,  "Biz bu elbiseyi giydik ama önemli olan hak etmek. Hak edeceksin hak. Şeklen  giydin; olmaz. Toplumun buna ihtiyacı var. Eğer böyle olursa 15 Temmuzlar bir  daha karşımıza çıkmaz." ifadelerini kullandı.  Kahraman'ın konuşması sonrasında seymen ekibi kısa bir gösteri sundu.  Gösterinin ardından Kahraman, heyete öğle yemeği ikram etti.
                                                              17 TEMMUZ 2017 BADER HABER-Musa ÜLGER
  Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim