Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara'da 15 bin Kişi İstihdam Edilecek.
  19 Haziran 2018 Salı 08:53

  Ankara'da 15 bin Kişi İstihdam Edilecek.

  Kahramankazan'da 730 hektarlık alan üzerine kurulacak olan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

  Kahramankazan'da 730 hektarlık alan üzerine kurulacak olan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 400 hektarlık alanı sanayi, 100 hektarlık alanı AR-GE, 100 hektarlık alan yeşil bölge ve 130 hektarlık alanı ise sosyal tesislerden oluşacak projeyle uzay ve havacılık alanlarında yerli sanayiyi desteklenecek. Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Ankara Sanayi Odası ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği ile Ankara Valiliği'nin ortaklığında oluşturulan bölgede yüksek katma değerli ürünler üretilerek ihracata büyük katkı sağlanacak.

  SAVUNMA SANAYİNE GÜÇ KATACAK
  Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (HAB) projesini yakından takip eden eski Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, SABAH'a önemli açıklamalarda bulundu. İşler, "Bu proje benimde çok önem verdiğim proje... Burada çok önemli mesafeler kat ettik. İnşallah bu yılsonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi çalışmalar başlayacak. Birkaç yıldır bu projenin alt yapısı hazırlandı. Arazi alındı, ortaklar belirlendi... Şimdi inşallah start veriliyor. Bu projeye Cumhurbaşkanımız çok önem veriyor. Bizlerde Ankara milletvekili olarak oldukça memnunuz. Çünkü biliyorsunuz Ankara sadece siyasi başkent değil... Aynı zamanda sanayinin de başkenti... Bu hemen TAİ'nin yanına yapılacak geniş bir proje. Dolayısıyla bu proje sayesinde savunma sanayii birkaç basamak daha mesafe atlatacak ve savunma sanayine güç katacak çok büyük bir proje" dedi.
  80 FİRMAYA TAHSİS YAPILDI
  "Bu projenin Ankara'ya yapılacak olması başkent için başlı başına bir kazanç" diyen Emrullah İşler, " Biliyorsunuz; TAİ Ankara'da, Aselsan Ankara'da, Havelsan Ankara'da, Roketsan Ankara'da... Ankara'da 12 sanayi bölgesi var... Bu sanayi bölgelerinde pek çok savunma sanayi firması iş yapıyor. Dolayısı ile bu projenin Ankara için katma değeri çok yüksek. Burada savunma sanayi alanında AR-GE'ye de çok büyük yatırımlar yapılacak. Bu bakımdan Ankaramız ve Türkiyemiz için projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şu an için 40 firma ile sözleşme imzalandı. 80 firmaya ise tahsis yapıldı. Tahsisleri alan firmalar en geç 2 yıl içerisinde tesislerini sözleşme gereği tamamlayacak. Bu projeyle 15 bin kişiye istihdam sağlanacak" ifadelerini kullandı.

  SOMUT PROJELER HAZIRLIYORUZ
  24 Haziran seçimleri ile ilgili de konuşan Ankara Milletvekili İşler, "AK Parti olarak sahada durumumuz gayet iyi... Çünkü AK Parti olarak biz somut projeler hazırlıyoruz. Geçmişte yaptıklarımızı ve gelecekte yapacaklarımızı söylüyoruz. Ama diğer muhalifler tam tersine yıkacaklarını söylüyor ve gelecekle ilgili her hangi bir umut vaat etmedikleri için AK Parti, seçim kampanyasının başladığı günden bugüne kadar birkaç puan ilerlediğini gözlemliyoruz. Önümüzdeki günlerde birkaç puan daha yükselişte olacağımızı düşünüyorum. Milletimiz, "yıkacağız, yaptırmayacağız" diyene oy vermez" görüşünü belirtti.


  Kaynak: Sabah Ankara

  Bu haber toplam 2036 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim