Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara'da bugün bu yollar trafiğe kapalı!
  28 Mayıs 2016 Cumartesi 16:10

  Ankara'da bugün bu yollar trafiğe kapalı!

  Ankara'da bazı yollar 28 Mayıs Cumartesi günü trafiğe kapatılacak! Ankara'da yürüyüş ve yol yapım çalışmaları nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi. İşte Ankara'da 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü trafiğe kapatılacak yollar ve süreleri.

  Ankara'da bugün bu yollar trafiğe kapalı olacak! - YENİ. Ankara'da bazı yollar 28 Mayıs Cumartesi günü trafiğe kapatılacak! Ankara'da yürüyüş ve yol yapım çalışmaları nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi. İşte Ankara'da 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü trafiğe kapatılacak yollar ve süreleri. 

   28 Mayıs 2016 Cumartesi günü Laik Eğitim Laik Yaşam konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecek. Gösteri nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak. İşte trafiğe kapalı olacak yollar...

  Ankara Emniyet Müdürlüğü, 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 12.00-17.30 saatleri arasında yapılacak olan Laik Eğitim Laik Yaşam konulu toplantı ve gösteri yürüyüşünde kapatılacak yolları belirledi.

  Fevzi YILMAZ başkanlığında oluşturulan (7) kişilik düzenleme kurulu tarafından, 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 12.00- 17.30 saatleri arasında Kurtuluş Kavşakta toplanılarak Kolej Meydanına kadar yürümek suretiyle burada “Laik Eğitim Laik Yaşam” konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü ile ilgili olarak, 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 08.30’dan itibaren;

  Kurtuluş Kavşak, Celal Bayar Bulvarı, Cemal Gürsel Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Ziya Gökalp Caddesi, A. Adnan Saygun Caddesi, Aksu Caddesi, Libya Caddesi, Mahmut Esat Bozkurt Caddesi, Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi, Sıhhiye Köprü üzeri Celal Bayar Bulvarı Kurtuluş istikameti, Süleyman Sırrı Sokak girişi Yenişehir Pazar Yeri karşısında bulunan kavşak ile Kolej Meydanı miting süresince araç trafiğine kapatılacaktır.

  ANKARA KALESİ ÖNÜNDE MAYDAN YAPILIYOR

  Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında, Ankara Kalesi önünde tarihi dokuya uygun bir meydan yapıyor. Çalışmalar nedeniyle Ankara Kalesi ve çevresinde yollar geçici süreyle trafiğe kapatıldı.

  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Ankara Kalesi ve çevresinin düzenleme çalışmaları nedeniyle meydanda bulunan kuruyemişçiler yıkılarak, yerlerine tarihi dokuya uygun yeni dükkanlar yapılacak,

  Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akar Pınar Üstün, çalışmalar nedeniyle kale ve çevresinin geçici olarak araç trafiğine kapatıldığını belirterek, güzergahı kullanan vatandaşların, başka yolları tercih etmesini istedi.

  Kale’nin hak ettiği değere kavuşması için faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiklerini belirten Üstün, şu bilgileri verdi:

  “Ankara Kalesi meydan düzenlemesi kapsamında, meydanda bulunan kuruyemişçi dükkanları, taksi durağı ve umumi tuvalet restore ediliyor. Meydanda bulunan mevcut asfalt kaldırılarak, tarihi dokuya uygun malzeme kullanılarak zemin yenilemesi yapılacak. Uzun yıllardır alanda bulunan 8 kuruyemiş dükkanı kaldırıldı. Esnaf, yaya ve araç trafiğini etkilemeyecek şekilde, tarihi dokuya uygun estetikte yapılacak yerlere taşınacak.”

  Yaklaşık 4 bin metrekare genişliğinde zemin düzenlemesi yapılacağını bildiren Üstün, “Proje kapsamında trafik düzenlemesi yeniden ele alınacak, otopark alanları yeniden düzenlenecek. Ankara Kalesi önü meydan düzenlemesini yaya öncelikli yaparak, yerli ve yabancı turizme verdiğimiz önemi göstermiş olacağız” diye konuştu.

   

  http://www.ankarahaber.com/haber/Ankara-da-bugun-bu-yollar-trafige-kapal%C4%B1-YENI/179265

  Bu haber toplam 1043 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim