Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara’da dev Kudüs mitingi
  18 Aralık 2017 Pazartesi 09:45

  Ankara’da dev Kudüs mitingi

  Ankara'da 6 STK'nın önderlik ettiği, 100 STK'nın katılım gösterdiği "Kudüs'e Özgürlük, İnsanlığa Barış" mitingine büyük bir katılım sağlandı.

  ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin ardından Türkiye'de çığ gibi yayılan protesto mitingleri devam ediyor. Memur-Sen, Hak-İş, İHH, Cihannüma, Anadolu Gençlik Derneği ve ÖNDER gibi STK'ların öncülüğünde "Kudüs'e Özgürlük, İnsanlığa Barış" mitingi düzenlendi. 

  Türk ve Filistin bayrakları ile mitingin yapıldığı alana gelen vatandaşlar, güvenlik aramasının ardından meydana alındı. Anadolu Meydanı çevresinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken, meydana çıkan tüm yollar kapatıldı.,xqwggyu4wuqacjmq4zge4q.jpg

  Mitingde "Kudüs'e selam direnişe devam" pankartları açılırken, "Katil İsrail, Filistin'den defol" sloganları atıldı. 6 STK'nın önderlik ettiği, 100'ü aşkın STK'nın katıldığı mitinge, 7 Aralık'ta Filistin'de gözleri bağlı şekilde gözaltına alınan Fevzi Cuneydi'nin amcası Reşad Cuneydi de Mitingde konuşma yaparak yapılan zulum ve baskıyı anlattı.

  Bader Haber M. ÜLGER

  Bu haber toplam 1055 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim