Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara'da Mustafa Tuna dönemi
  06 Kasım 2017 Pazartesi 21:33

  Ankara'da Mustafa Tuna dönemi

  AK Parti'nin aday gösterdiği Mustafa Tuna Ankara'nın yeni belediye başkanı oldu.

  Mustafa Tuna kimdir Yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna kaç yaşında       Ankara'nın yeni belediye başkanı AK Parti'nin adayı Mustafa Tuna oldu. 136 oyun 104'ünü alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğunda oturan Mustafa Tuna'nın eğitimi ve kariyeri gündeme geldi. Peki bir sonraki seçime kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevini yürütecek olan Mustafa Tuna kimdir?

  Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından gündemi yakından takip eden vatandaşların merak ettiği isim oldu. Daha önce Sincan Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna, bir sonraki seçime kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevini yürütecek. Peki, Mustafa Tuna kimdir ve nerelidir? İşte, merak edilen isim hakkında bazı detaylar!

  Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı ilan edilmesinin ardından aranan isim oldu. İşte, Mustafa Tuna'nın daha önce görev yaptığı Sincan Belediyesi'nde yer alan özgeçmişi;

  1957 yılında Şarkışla da doğmuştur. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı almıştır.

  1982-1983 yıllarında ABD’nde eğitim görmüştür. Bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verilmiştir.

  1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilmiştir.

  Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yapmıştır.

  Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ‘dan yayın teşvik ödülü kazanmıştır. Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı  uygulama projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdürmüş ve çalışma konusu ile ilgili lisans üstü tezlere jüri üyesi olarak katılmıştır. Science Citation Index’ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlanmış ve çok sayıda atıf yapılmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda seminer, konferans, sempozyum ve toplantıya katılmıştır.

  İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.

  2002 – 2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde birçok uluslararası temaslarda bulunmuştur.

  29 Mart 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

  Melih Gökçek'in istifasının ardından, Ankara'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı belirleniyor. Bugün Belediye Meclisi'nde seçim var. Kritik seçim öncesi AK Parti Ankara İl Teşkilatı'nda temayül yoklaması yapıldı.

  Melih Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyüksehir Belediye Başkanı'nın kim olacağı, Belediye Meclisi'nde yapılan seçimle belirlendi.

  104 OYLA MUSTAFA TUNA YENİ BAŞKAN

  Melih Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kim olacağına ilişkin Belediye Meclisi'nde yapılan seçimde, Mustafa Tuna 104 oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.

  Seçimde, 29 boş oy kullanılırken, geçersiz oy sayısı ise 3 oldu.

  TUNA: GÜVENİNİZE LAYIK OLACAĞIM

  Tuna seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, "Sizlerin desteklerini her zaman yanımda göreceğime inanıyorum. Bana olan güveninize layık olmaya çalışacağım." diye konuştu.

  BADER'DEN TEBRİK MESAJI

  TUNA'nın seçilmesinin ardından, Sosyal Medyadan durumu değerlendiren, Bürokrat Ankaralılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. İbrahim TAŞKESTİ ise; Bugün gerçekleştirilen Belediye Meclisi Toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Doç. Dr. Sayın Mustafa TUNA'yı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Yüce rabbim utandırmasın, Başkent'e yaraşır bir Ankara için büyük projelere imza atmayı nasip etsin. Ankaramıza hayırlı olsun...dedi. BADER-ANKARA M. ÜLGER

  Bu haber toplam 1507 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim