Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara'da Okul Kapatılacak İddialarına Veliler Ayaklandı
  30 Mayıs 2016 Pazartesi 20:07

  Ankara'da Okul Kapatılacak İddialarına Veliler Ayaklandı

  Saraçoğlu Mahallesi’ndeki Namık Kemal Ortaokulu,’nun boşaltılacağı iddiaları mahalle sakinlerini ve velileri ayaklandırdı.

  Saraçoğlu Mahallesi’ndeki Namık Kemal Ortaokulu,’nun boşaltılacağı iddiaları mahalle sakinlerini ve velileri ayaklandırdı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin destek verdiği eylem de veliler, yetkililere “Geleceğimize dokunmayın. Namık Kemal Ortaokulu kapatılamaz” diyerek tepki gösterdi

  Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan ve zorla tahliyelerle boşaltılan Saraçoğlu Mahallesi’nde bulunan Namık Kemal Ortaokulu’nun da boşaltılacağı duyumları velileri ve mahalle sakinlerini ayaklandırdı.

  Veliler, mahalle sakinleri ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi, okulun önünde eylem yaparak, “Namık Kemal kapatılamaz sloganları attı.

  Veliler, yetkililere, “Çocuklarımızın eğitim hakkı elinden alınmak isteniyor. Çocuklarımızın geleceğine dokunmayın” diye seslendi.

  Veliler adına basın açıklaması yapan Av. Filiz Bekiş, henüz idari bir işlem yapılmadığını ancak binaya dair duyumlar aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

  Çocuklarımızın huzur içinde okudukları okul, başka bir kuruma devredilmek isteniyor. Okullar, bir ülkenin ve bir toplumun olmazsa olmaz kuruluşlarıdır. Aynı zamanda kurumların birbirleriyle olan çatışmaları ve hesaplaşmalarına konu edilemeyecek kadar hassas ve önemlidir. Çocuklarımızın alıştığı benimsediği okulumuzdaki eğitim hakları ellerinden alınıyor. Çocuklarımızı bu okula mezuniyetlerini görmek için gönderiyoruz. Her canı isteyen sistemi bozsun diye değil. Bizler okulumuzu kimseye vermek istemiyoruz.”

   

  http://www.haberankara.com/haber/49870/ankarada-okul-kapatilacak-iddialarina-veliler-ayaklandi.html

  Bu haber toplam 1387 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim