Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara'da otomobil kaçakçılığı yapanlara darbe!
  26 Mayıs 2016 Perşembe 16:47

  Ankara'da otomobil kaçakçılığı yapanlara darbe!

  Ankara Emniyeti'nden şok otomobil kaçakçılığı operasyonu. Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri yurt dışında kayıt tescil görmüş ikinci el araçları sahte belgelerle yeni araç gibi beyan ederek yasal olmayan yollar

  Ankara'da otomobil kaçakçılığı yapanlara darbe!  Ankara Emniyeti'nden şok otomobil kaçakçılığı operasyonu. Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri yurt dışında kayıt tescil görmüş ikinci el araçları sahte belgelerle yeni araç gibi beyan ederek yasal olmayan yollardan ülkeye sokan şüphelileri yakaladı. 

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri yurt dışında kayıt tescil görmüş ikinci el araçları sahte belgelerle yeni araç gibi beyan ederek yasal olmayan yollardan ülkemize girişini sağlayan şüphelilere yönelik operasyon yaptı. Operasyon sonrasında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  ''Müdürlüğümüz Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; İlimizde bulunan bazı galericilerin, yurtdışında kayıt tescil görmüş, kullanılmış ikinci el araçları kullanılmamış yeni araç gibi beyan ederek düzenlemiş oldukları belgelerin yanı sıra, yurtdışından temin etmiş oldukları araçların gerçek değerini gizlemek amacıyla düzenledikleri sahte belgeler ile ülkemize yasal olmayan yollardan ithalatlarının gerçekleştirildiği bilgileri elde edilmiştir.

  Elde edilen bilgilerin değerlendirilmesi neticesinde Müdürlüğümüz Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişlerince koordineli olarak yaklaşık bir yıl sürdürülen çalışmalar ve yurtdışı araştırmaları neticesinde toplam 162 adet aracın ülkemize yasal olmayan yollardan girişlerinin sağlandığı tespit edilmiş, bu araçlardan 2 adet aracın İtalya’dan çalıntı kaydı ile arandığının tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda 18.05.2016 günü saat 06.00 itibari ile Ankara merkezli toplam 30 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 95 adet lüks araca el konulmuştur.

  Gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda firmaların sahipleri olan M.U., B.U., İ.U., M.U. ve F.U. isimli şahıslar ile gümrük müşavirleri Y.T.S., H.G. ve M.H.Ö. isimli şahıslar yakalanarak haklarında “TCK 220 Maddesinde Tanımlanan Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüt Yönetmek, Örgüte Üye Olmak, Örgüt Adına Suç İşlemek, Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde TCK 204. Maddesinde Tanımlanan Resmi Belgede Sahtecilik, TCK 158. Maddesinde Tanımlanan Nitelikli Dolandırıcılık, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet Etmek” suç isnadı ile yasal işlem yapılmıştır.''

   

   

  http://www.ankarahaber.com/haber/Ankara-da-otomobil-kacakc%C4%B1l%C4%B1g%C4%B1-yapanlara-darbe-/179213

  Bu haber toplam 1117 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim