Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ‘Ankara’da sanayi devrimi yapıldı’
  05 Mart 2018 Pazartesi 08:41

  ‘Ankara’da sanayi devrimi yapıldı’

  ATO Başkanı Baran, Ankara’nın savunma ve havacılık sanayisinin merkezi haline geldiğini belirterek, bunun sonucunun Afrin’de en iyi şekilde görüldüğünü söyledi.

  ANKARA Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin Ankara'daki sivil toplum kuruluşları (STK) yöneticileri ile Siirt Vakfı Ankara Şubesi'nin organizasyonu kapsamında kahvaltıda bir araya geldi. Siirt Vakfı Ankara Şube Başkanı Av. Mehmet Doğan Yalım, buluşmaya vesile olan ATO Başkanı Baran'a teşekkür etti. Sanayideki milliliğin önemine vurgu yapan Baran ise, "Tabir yerindeyse Ankara'da sanayi devrimi yapıldı. Artık şehrimiz savunma ve havacılık sanayinin merkezi durumunda. Ankara'da yerli ve milli sanayimizi oluşturmamızın sonucunu Afrin'de gördük" şeklinde konuştu.

  "KİMLİK DEĞİŞTİRDİK"

  Göreve geldiklerinde fark yaratmak adına 3 ayaklı çalışma stratejisi planladıklarını ve bu planları hayata geçirdiklerini hatırlatan Baran, çalışma stratejileri çerçevesinde Ankara ve tüccarının da problemlerine eğildiklerini belirtti. Ankara'nın eskiden 'memur kenti' olarak anıldığını ancak artık kimlik değiştirdiğini dile getiren Baran, "Artık şehrimiz savunma ve havacılık sanayinin merkezi durumunda" dedi.

  "MARKA FESTİVALİ'Nİ BU BİLİNÇLE DÜZENLİYORUZ"

  ATO yöneticileri olarak markanın öneminin farkında olduklarını belirten Baran, bu bilinçle Ankara Marka Festivali ve Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi düzenlediklerini anlattı. Siirt Vakfı Ankara Şube Başkanı Av. Mehmet Doğan Yalım ve ekibinin özverili çalışmalarıyla gerçekleştirilen bu davette hemşerileriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Baran, etkinliğe katılan Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Malatya, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Van temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür etti. Davetin sonunda şair yazar Ahmet Coşkun, "Biz Türkiyeyiz" şiirini seslendirirken duygusal anlar yaşandı.

  Bu haber toplam 871 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim