Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankara'da Zabıta'dan Oto Galerilerine Mühürleme
  31 Mayıs 2016 Salı 20:48

  Ankara'da Zabıta'dan Oto Galerilerine Mühürleme

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile ilçe zabıta ekipleri, 2. el oto galerilerine, Akyurt'ta kurulan OTONOMİ'ye taşınmasıyla ilgili verilen sürenin dolmasına rağmen taşınmayan ve ilgili mahkeme kararlarına uymayan galerileri mühürlemeye başla

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile ilçe zabıta ekipleri, 2. el oto galerilerine, Akyurt'ta kurulan OTONOMİ'ye taşınmasıyla ilgili verilen sürenin dolmasına rağmen taşınmayan ve ilgili mahkeme kararlarına uymayan galerileri mühürlemeye başladı.


  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Ankara’da 2. el oto galerilerinin bulunduğu Aydınlıkevler İrfan Baştuğ Caddesi ve civarında bulunan dükkanlarını boşaltmaları için tebligat yapılan 52 oto galerisinde incelemelerde bulundular.


  Zabıta ekipleri, mahkeme kararına rağmen dükkanlarını boşaltmayan veya boşalttıkları yönünde bildirimde bulunmayan esnafın dükkanlarını mühürleyerek faaliyetten men etti.


  Mahkeme kararı sonuçlanmayan galericilere ise hak ihlali oluşturarak dükkanlarının önüne, kaldırımlarda araç park etmemeleri yönünde uyarıldı ve esnafa mahkeme sonuçlanan kadar kontrollerin devam ettirileceği, kurallara uymayanlara cezai işlem yapılacağı hatırlatıldı.


  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Trafik ekipleri ile ilçe zabıtalarının ortaklaşa yürüttüğü ortak operasyonlarla, Ankara’da 2. el oto galerilerinin bulunduğu 9 bölgede, mahkeme kararları doğrultusunda mühürleme işlemlerinin devam edeceğini vurguladılar.


  Oto galerilerinin şehir dışına taşınması konusunda, Ankara Valiliği’nin yazısı üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karar alındığına dikkat çeken Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, kentte bulunan tüm 2. el oto alım satımı yapan işyerlerinin, Akyurt’ta kurulan OTONOMİ'ye taşınmaları konusunun mahkeme kararlarıyla da sonuçlandığını ifade ettiler. Taşınmayan galerilere tebligat yapıldığını belirten yetkililer, 280’in üzerinde oto galerisinin OTONOMİ'ye taşındığını, denetimler sırasında çok sayıda galericinin de taşınma hazırlıklarını tamamladıklarını tespit ettiklerini söylediler. 

   

  http://www.haberankara.com/haber/49915/ankarada-zabitadan-oto-galerilerine-muhurleme.html

  Bu haber toplam 1229 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim