Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ‘‘Ankara’dan yerli markalar çıkmalı’’
  30 Kasım 2017 Perşembe 08:41

  ‘‘Ankara’dan yerli markalar çıkmalı’’

  Ankara Marka Festivali’nin tanıtım toplantısında konuşan ATO Başkanı Baran, Aselsan, Havelsan, Roketsan ve TAI gibi yeni yerli markaların başkentten çıkması gerektiğini söyledi

  Ankara Marka Festivali’nin tanıtım toplantısında konuşan ATO Başkanı Baran, Aselsan, Havelsan, Roketsan ve TAI gibi yeni yerli markaların başkentten çıkması gerektiğini söyledi

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, 13-15 Aralık'ta gerçekleştirecekleri "3. Ankara Marka Festivali"nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, dünya genelinde küresel marka yaratmış ülke ekonomilerinin daha güçlü olduğunu söyledi. Baran, "Ülkemizin ekonomik ve sosyal açıdan güçlenerek, uluslararası alanda rekabet edebilmesinin yolu küresel marka yaratmasından geçiyor" dedi. Her türlü tehdide rağmen Türkiye'nin dünyanın en gözde ülkelerinden biri olduğuna işaret eden Baran, "Genç nüfusumuz var. Güç ekonomiden geliyor. Ekonomi de markadan geliyor. 'Ankara'yı nasıl marka yaparız' onun gayreti içindeyiz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal açıdan güçlenerek, uluslararası alanda rekabet edebilmesinin yolu küresel marka yaratmasından geçiyor" diye konuştu. Ankara Marka Festivali'nin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Baran, dünyada markalaşmanın öneminin arttığını ve Türkiye'nin başkenti olarak Ankara'nın bunun gerisinde kalmaması gerektiğini bildirdi.

  "MARKA ÇIKARAN ŞEHİR"

  Baran, Ankara'nın yerli markalar çıkartan bir şehir olmasını hedeflediklerini belirterek şöyle devam etti: "Bu hedefle başkentimize fuar merkezi kurmak istiyoruz. Ankara, sağlık turizminde de dünyanın en önemli merkezlerinden birisi. Ankara'nın medikal üs olması için çalışmalarımız var. Ankara, Aselsan, Havelsan, Roketsan ve TAI burada olması nedeniyle savunma sanayisinde de marka oldu. Bunlar Ankara'ya değer katan markalar. Ankara'dan yurt dışına ve yurt dışından Ankara'ya direkt uçuşların sayısının artması için de çalışmalarımız sürüyor."

  "KATILIM ARTACAK"

  Türkiye'nin, ülke olarak tüketim toplumu haline geldiğini savunan Baran, cep telefonuna son 10 yılda 21 milyar dolar para ödendiğini ve bu parayla bir nükleer tesis kurulabileceğini söyledi. Baran, geçen yıl Ankara Marka Festivali'nin 15 bin izleyiciye ulaştığını hatırlatarak, "Bu yıl daha fazla bir katılım bekliyoruz. Kendi alanında marka olmuş pek çok ismi Ankaralılar ve üyelerimizle buluşturacağız" diye konuştu. ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu da, "Türkiye, siyasi ve ekonomik iç ve dış saldırılara maruz kalırken, yeni bir yol gösteriyoruz, milletimize yeni bir yönden bahsediyoruz" dedi.

  Bu haber toplam 894 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim