Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankaragücü'ne Gökçek'ten destek sözü geldi ama..
  26 Mayıs 2016 Perşembe 16:45

  Ankaragücü'ne Gökçek'ten destek sözü geldi ama..

  Melih Gökçek'ten Ankaragücü'ne şartlı destek sözü geldi.Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü’nün yaşadığı sıkıntılı süreçten kurtulabilmesi için özellikle taraftarlardan gelen “destek” çağrılarına cevap verdi. Gökçek, Ankaragücü'ne destek

  Ankaragücü'ne Gökçek'ten destek sözü geldi ama..  Melih Gökçek'ten Ankaragücü'ne şartlı destek sözü geldi.Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü’nün yaşadığı sıkıntılı süreçten kurtulabilmesi için özellikle taraftarlardan gelen “destek” çağrılarına cevap verdi. Gökçek, Ankaragücü'ne destek için şart öne sürdü. 

  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü’nün yaşadığı sıkıntılı süreçten kurtulabilmesi için özellikle taraftarlardan gelen “destek” çağrılarına cevap verdi. Gökçek, Ankaragücü yönetimine bir takım şartlar sunduğunu, bu şartların kongrede yerine getirilmesi halinde, sahip çıkabileceğini söyledi.

  Osmanlıspor’a iki yeni bomba transfer yaptıklarını da dile getiren  Gökçek, “İlerki günlerde duyarsınız” dedi.
   
  -TARAFTARIN GÖZYAŞLARI

  Yaklaşık 250 gencin katıldığı bir toplantıda, Başkan Gökçek’in Ankaragücü’ne yaptığı katkıları ve nasıl uzaklaştırıldığını çok yakından takip ettiğini ve iyi bildiğini anlatan Çubuklu bir gencin, gözyaşları içerisinde, Ankaragücü’ne destek talebinde bulunması üzerine,  Melih Gökçek, 1994 yılında ilk belediye başkanı olduğunda, “İnşallah Ankaragücü’nü şampiyon yapacağız” diyerek yola çıktığını söyledi.
  Bunun sebebini ise “Dünyada başkenti şampiyon çıkartmayan tek ülke Türkiye” olarak açıklayan Gökçek, “Tabii o dönem Ankaragücü’nü bana vermediler. Tam alıyordum Mesut Yılmaz engel oldu ve gitti Cemal Aydın’a teslim etti” dedi.

  Bunun üzerine Büyükşehir Ankaraspor’u kurduklarını, 3. Lig'den, 2. Lig'e, oradan da Süper Lig’e kadar çıkardıklarını anlatan Gökçek, “Süper Lig’e çıkınca adını Ankaraspor yaptık ve şirket haline getirdik. O ara Ankaragücü küme düşecekti. Taraftarlar ve Ankaragüçlü yöneticiler de gelip bana bu ‘Ankaragücü’nü al ve destek ol’ dediler. Ben de peki dedim ve memnuniyetle aldım” diye konuştu.

  Ankaragücü’nü yaşadığı sıkıntıdan kurtarmak için yaşanan süreci de aktaran Gökçek, o dönem 5 trilyon liralık kaynak bulunması gerektiğini ve bunun için de 400 delegeye ihtiyacı olduğunu Cemal Aydın’a söylediğini kaydederek, şunları söyledi:

  “Çünkü Ankaragücü’nün İstanbul takımlarıyla başa baş olması için bu gerekliydi. Cemal Aydın bunu kabul etti. Meğer tüzükte, ince bir madde varmış. Tüzük değişikliği için verilen önergelerde, katılanların en az 10’da 1'inin imzası gerekiyormuş. 208 kişi katılmış, 8 kişi imza atmış. 3 ay içerisinde de mahkemeye verme hakkı var. 3 aya 2 gün kala Cemal Aydın dava açtırmış. Kongreyi iptal ettirdi. O zamana kadar yapılan bütün masraflar boşa gitti.”

  -“BİZİM HİÇBİR KUSURUMUZ YOK… ANKARASPOR’U DA YAKTILAR”

  Ankaragücü için dünyanın en büyük spor kompleksinin o dönem Saray ilçesinde inşa edildiğini, ilk 3'e girebilecek çok güzel bir takım oluşturulduğunu da anlatan  Gökçek, “Geldiler, elimizden aldılar. Cemal Aydın’a dedim ki ‘Arkadaş ya al, ya ver’. ‘Yok. Vermem de almam da… Böyle idare edeceğiz’ dedi. Ardından da takım bu hale düştü” diye konuştu.

  Kendilerinin bu konuda herhangi bir kusurlarının olmadığını, bu arada Ankaraspor’u da Ankaragücü yararına yaktıklarını ifade eden Gökçek, “O dönem dediler ki, ‘iki takım birden tek bir yerde olmaz. Aynı elden yönetilemez’. Bizi kalkıp Süper Lig'den attılar. Biz de herhangi bir fiili sahiplik yok. Ben Ankaraspor’da hiçbir şeyim. Ankaraspor bir şirket. Ankaragücü’nde de sadece üyeyim. İkisini benimle birleştirdiler ve Ankaraspor’u küme düşürdüler” dedi.

   Gökçek, kendisinin de çok sinirlenip, Saray’daki tesisleri MİT’e, karşılığını alarak devrettiğini belirterek, “Sonra arkasından da Ankaragücü bildiğimiz sıkıntılara girdi. Her seferinde yine Büyükşehir olarak destek olduk. Geçtiğimiz aylarda yine Ankaragücü’ne 6 trilyon lira para topladık ve verdik. Ama Ankaragücü bu şartlar içerisinde bir şey olmaz. Niye olmaz? Çünkü şu anda 35 trilyon lira vergi borcu var” diye konuştu.
  Şu andaki mevcut yönetime de belli şartlar karşılığında destek olabileceğini aktaran Gökçek, “Bakalım kongreleri var, şirketleşme kararı alacaklar. Ben belli bir takım şartlar söyledim. Bu şartları kabul ederlerse ben sahip çıkarım dedim” dedi.
   
  -OSMANLISPOR’A İKİ BOMBA TRANSFER…

  Gökçek, Ankaraspor’un adının Osmanlıspor olarak değiştirildiğini ve bu sene takımın 5. olduğuna da dikkat çekerek, “Mesela kimsenin ummadığı 2 transfer yaptık. Duyarsınız ilerleyen günlerde. İnşallah Ankara’dan bir şampiyon çıksın istiyoruz. Ankaragücü de olsun. Ona da desteğimizi vereceğiz. Ben dediğim gibi, bir Ankaragücü olursa, yine onlara maddi olarak imkan temin ederim. Bakın biz Ankara’daki otoparkları Osmalıspor’a versek, yeri göğü inletir, ama Ankaragücü’ne versem bir şey yapamazlar” diye konuştu. 

   

   

  http://www.ankarahaber.com/haber/Ankaragucu-ne-Gokcek-ten-destek-sozu-geldi-ama-/179214

  Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim