Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ankaralı STK'larla bir araya geldi
  15 Mayıs 2017 Pazartesi 23:37

  Ankaralı STK'larla bir araya geldi

  "BADER" Genel Bşk. Av. İbrahim TAŞKESTİ, Ahid Genel Bşk. H. Yaman ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Akyurt Bld Bşk. G. Ayantaş, Kahramankazan Bld Bşk L. Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı M. Güney, Elmadağ Bld Bşk. Şahin'in de katıldılar.

  Ayantaş'ın kahvaltı programına eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ile STK'ların başkan ve yöneticileri katıldı. Akyurt'un Ak Parti'li Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara için elini taşın altına koyacak siyasetçilere ihtiyaçları olduğunu söyledi.


  'ESKİ BAKAN ŞIVGIN: Ankaralı bakanların sayısının çoğalması ve şehrimize değer vermesi gerekiyor!


  Programda konuşan eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, "Ankara, hak ettiği değeri görmemektedir. Başkent olması nedeniyle her zaman önemini koruyan, siyasilerden yeterince faydalanamayan Ankara için bundan sonra sivil toplum kuruluşları daha aktif çalışarak bu talihi tersine çevirmelidir. Ankaralı bürokratların, merkezi hükümette yer alan Ankaralı bakanların sayısının çoğalması ve şehrimize değer vermesi gerekiyor. Bu kahvaltı ve diğer toplantılarımız, bu konuda yapacağımız çalışmalar açısından çok önemlidir. Bizleri bugün burada ağırlayan değerli Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş'a teşekkür ediyorum" dedi.

  Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise;

  Ankaralı olmasa da Ankara'yı benimseyen, seven ve Ankara için elini taşın altına koyacak siyasetçilere ihtiyacımız var.


  Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise konuşmasında, "Ankara, üzülerek söylüyorum ki siyasilerimizin yeterince göz önünde tutmadığı bir şehir. Başkent olmasına rağmen, bizim oylarımızla seçilen ve Ankaralı olmayan vekillerimiz, kendi memleketleri için daha fazla mesai harcıyor. Bu ülkenin tamamı bizim ve herkes oy aldığı kent için azami gayreti göstermek zorundadır. Ankaralı olmasa da Ankara'yı benimseyen, seven ve Ankara için elini taşın altına koyacak siyasetçilere ihtiyacımız var. Sayın Bakanımız zamanında çıktı bakan oldu ve Ankara'nın her yerine büyük hizmetleri oldu. Akyurt'un da ilçe olmasında en büyük emeği kendisi vermiştir. Yapmamız gereken şey; hem kendi içimizden seçilenlerin, hem de yıllardır Ankara'da yaşamış büyüklerimize Ankara'ya hizmet etmeleri gerektiğini anlatmamız lazım. Bunun için de birlikte hareket etmemiz lazım. Örneğin Ankara'da yaşayan çevre illerden vatandaşlar dernekleri adına yönetimlerden istediklerini alabiliyorlar. Bizler de siyasilere ve yerel yöneticilere güçlü görünürsek bize katkısı olacaktır. Bireyselleşmeden, Ankara duygusuyla hareket edersek bunu halledeceğimizi düşünüyorum. İlçemize gelerek bizleri onurlandıran tüm Belediye Başkanlarına ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

  "BADER" Genel Bşk. nımız Av. İbrahim TAŞKESTİ' de proğramda bir konuşma yaptı. Konuşmasında; Birlik ve beraberlik vurgusu yapan TAŞKESTİ,  dernek olarak her türlü çalışmalara varız ve taşın altına elimizi koymaya hazırız. Birlikteliğimiz devam edecek, diye sözlerini tamamladı.


  Kahvaltıya katılan diğer tüm belediye başkanları ve Ankara'nın sivil sesi olan sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının yaptıkları konuşmaların ardından program sona erdi.

  Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim