Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ASKİ’den suyu dikkatli kullanalım uyarısı
  03 Temmuz 2017 Pazartesi 13:57

  ASKİ’den suyu dikkatli kullanalım uyarısı

  ASKİ Genel Müdürlüğü, iklimsel olarak kurak dönemin ve aşırı sıcakların başladığına dikkat çekerek, bundan dolayı içme sularının daha tasarruflu kullanılması konusunda Ankaralıları uyardı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, iklimsel olarak kurak dönemin ve aşırı sıcakların başladığına dikkat çekerek, bundan dolayı içme sularının daha tasarruflu kullanılması konusunda Ankaralıları uyardı. Geçtiğimiz kış aylarında Ankara'nın az yağış aldığını ve haziran ayında iyi yağış almasına rağmen yine de geçen yıla oranla barajların doluluk oranının daha düşük seviyelerde olduğunu belirten ASKİ yetkilileri, Ankaralıları, su kullanımında dikkatli olmaya çağırdı. Başkentin mevsimsel olarak yaz aylarında kurak geçen bir şehir olduğunu hatırlatan yetkililer, "En son aldığımız verilere göre barajlarımızın doluluk oranı yüzde 32,08. Eylül ayına kadar herhangi bir su sıkıntısı ön görmesek de bu süreyi daha uzun zaman dilimine yaymanın, vatandaşlarımızın elinde olduğu unutulmamalıdır. Su sıkıntısının uzun süre boyunca gündeme gelmemesi için mümkün olduğu ölçüde tasarruf yapılmalıdır" diye konuştu.

  BOZUK MUSLUK TAMİR EDİLMELİ
  ASKİ yetkilileri, "Evdeki bozuk muslukları tamir edilirse, bir musluktan yılda 1 ton su; tıraş olurken, diş fırçalarken kapatılan musluklardan kişi başına yılda 12 ton su; duş süresi 1 dakika azaltılarak, yılda kişi başına 18 ton su, bulaşıklar elde değil de makinede yıkandığında yılda ortalama 40 ton su kurtarmak mümkün" uyarısı yaptı.

  Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim