Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ATO'da Karayolları, Köprüler Ve Tüneller İhtisas Fuarı
  27 Mayıs 2016 Cuma 12:56

  ATO'da Karayolları, Köprüler Ve Tüneller İhtisas Fuarı

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik destekleri ile Yollar Milli Komitesi (YTMK) tarafından düzenlenen 3 gün sürecek olan 'Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı', ATO Congresium'da

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik destekleri ile Yollar Milli Komitesi (YTMK) tarafından düzenlenen 3 gün sürecek olan 'Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı', ATO Congresium'da kapılarını açtı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Özkan Poyraz'ın da katıldığı fuarda birbirinden farklı iş makineleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Çeşitli firmaların açtığı standlarda iş makinelerinin teknik özellikleri tanıtıldı. Poyraz, bütün stantları tek tek dolaşarak bilgi aldı.

  Fuar sonrası açıklamalarda bulunan Özkan Poyraz, tünelciliğin Türkiye'de çok geliştiğini belirterek, şöyle konuştu: "En önemlisi kuzey-güney koridorlarımızda özellikle de 15, 16, 17 dediğimiz Doğu Karadeniz'deki tünel yapılarımızda çeşitli metotları deniyoruz. Hem karbondioksit salınımını azaltmak, dağları geçerken yukarı doğru değil, vadileri geçerken de aşağı doğru eğimlenme şeklinde değil bunları tünelle ve köprülerle, viyadüklerle geçmek için karbondioksit salınımını azaltmak, çevreyi korumak ve özellikle de Ulaştırma Bakanlığı'nın stratejileri açısından trafik güvenliğini sağlamak maksadıyla tünellere ve sanat yapılarına çok önem veriyoruz. Bu sebeple de bu fuarda çok yeni teknikleri görme imkanına sahip oldu.

  Hem Karayolları Genel Müdürlüğümüzden mühendis arkadaşlarımız hem de müşavirlik firmalarından müteahhit firmalardan hangi tür hem yapı hem de o yapıyı yapacak olan makine parkurunda yer alan makinelerin teknik özelliklerini tanıma imkanı veren bir fuar oldu. Bu ulusal anlamda yapılmış kongreye bağlı bir fuar. İnşallah ileride Uluslararası Tüneller Kongresi'ni de Türkiye'ye getirebiliriz ve aynı şekilde daha da uluslararası katılımla yeni tünel, köprüler, karayolları fuarı açarız diye düşünüyorum. Bir başlangıç için bizim açımızdan çok sevindirici." 

  Fuarda standı bulunan Tünelmak İç Anadolu Bölge Müdürü Hüseyin Akçal ise, Tünelmak iş makinelerinin öncelikle yerli ve milli üretici olduklarının altını çizerek, şunları söyledi: "Tüneller de büyük mega projelerinde özellikle Avrasya Tüneli'nde, Zigana Tüneli'nde ve bu tip karayolu tünellerinde bizim püskürtme beton pompaları imalatlarımız var. Bunun yanı sıra tünel ekipmanları, tünel mikseri, bunlar 4x4 kendinden yürüyüşlü ve çok spesifik makinelerdir ve tamamen yerli mühendis ve yerli işçilerle, yerli sermaye ile yapıyoruz. Altı yılda ciddi anlamda Türkiye'de yüzde 80 müşteriye ulaştık ve gerek yerli imalatçı olduğumuz için yedek parça ve servis konusunda çok ciddi faydalar sağlıyoruz. Tabii bunun yanı sıra ürün ve AR-GE geliştirmesinde de ciddi hamleler yaptık."

   

   

   

   

  http://www.haberankara.com/haber/49724/atoda-karayollari-kopruler-ve-tuneller-ihtisas-fuari.html

  Bu haber toplam 981 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim