Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Av. İbrahim TAŞKESTİ
  16 Aralık 2016 Cuma 08:33

  Av. İbrahim TAŞKESTİ

  BADER/KALEM’İN GÜCÜ

  aburokratlar@gmail.com
  “karanlıkları devirmek ve aydınlık bir çağın kapılarını açmak için en mükemmel silah: kalem. Sözle yazıyla kazanılmayacak savaş yok… Kalem sahiplerine düşen ilk vazife: Telaş etmemek, öfkelenmemek, kin kışkırtıcısı olmamak. Halkı okumaya, düşünmeye, sevmeye alıştırmak. Bir kılıcın kazandığı zaferi, başka bir kılıç yok edebilir. Kalemle yapılan fetihler, tarihe mal olur, tarihe yani ebediyete.”

  Ülkemizin yetiştirdiği Cumhuriyet Döneminin en önemli mütefekkirlerinden rahmetli Cemil Meriç “Bu Ülke” adlı eserinde “Kalem, kalem sahiplerine vurgu yaparken, “Kılıç” la “Kalem’i mukayese ediyor.

  Üstad’ın kalemin gücüne ilişkin herhangi bir açıklamaya ihtiyaç duymayan bu veciz ifadelerinden sonra Sembol’ü “Kalem” olan derneğimiz BADER’e sözü getirmek istiyorum.

   Bir tarafta; “Ankara’nın değerlerini geleceğe taşımak” gibi bir vizyon; diğer tarafta “Kamu hizmetinde bulunan ya da bulunmuş  Ankara’lılık bilincine sahip hemşehrilerimizi bir araya getirerek insan kaynağı oluşturmak, bir arada olmanın ortaya çıkaracağı sinerji, etkinlik ve sosyal gücü Ankara ve Ankaralı’ların faydasına sunmak” gibi iddialı bir misyon.

  Evet Derneğimizin bu güzel misyon ve vizyonuna ulaşmak için “Kalem Sahiplerine” ihtiyacımız var. Bu nedenledir ki bizler, kurulduğumuz günden bu tarafa “Kalem” in neyi ifade ettiğinin bilincinde olarak, Bürokrasi’nin kaynağını teşkil eden Ankara’mızda zor imkânlarla okumuş, kendi imkânlarıyla bir yerlere gelmiş, eli kalem tutan münevver insanlarımıza ulaşmak, tanışmak ana hedefimiz oldu.

  Bugün itibariyle; BADER olarak, içerisinde Öğretim Görevlileri, Belediye Başkanları, Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı, Müdür, Şube Müdürü, Müfettiş, Uzman, Mühendis, Öğretmen… gibi her kademeden ünvanlara haiz hatırı sayılır oranda insanımıza ulaşarak üyeliklerini aldık, bugüne kadar ulaşamadığımız bürokratlarımıza ulaşmak da bundan sonra en öncelikli işlerimizden olacak.

  BADER bu kadar güçlü kalem ordusuyla Ankara’da kendine bir kulvar açmıştır artık. Bu kulvarda derneğimiz tüzüğünde yazılı hedef ve amaçlara ulaşmak için canla başla yürüyecek;

  Bazen güzel söz/yazı ile, ortak akılla, karanlıkları aydınlığa dönüştüren eğitim yapılan bir OKUL,

  Bazen projelerin ve yeni politikaların üretildiği bir STRATEJİ MERKEZİ,

  Bazen de aynı topraklarda yaşamanın, aynı havayı solumanın, ortak değerleri paylaşmanın ortaya çıkarttığı hemşerilik duygularından beslenerek bir araya gelmemize imkân verecek ve bu birlikteliği fırsatlara dönüştürecek etkinliklerin yapıldığı bir KÜLTÜR MERKEZİ,

  Ve bazen de aynı toprakların insanlarının ortak hayat tarzının tüketilmesinde üretilen maddi ve manevi güzelliklerin çağın gerekleriyle yeniden yoğrularak üretildiği bir SANAT MERKEZİ, olacaktır.

  Evet, BADER bu hareket tarzı ve idealleriyle, Başkent Ankara’mıza daha iyi hizmet edebilen bir dernek olabilmek için, kalem sahiplerine yaraşır etkin, herkesi kucaklayan, Ankara’nın manevi mimarı Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin mirasına uygun ahlaki ve etik bir duruşla, gücünün farkında özverili üye ve müntesipleriyle durmadan çalışacak, büyüyecek ve Ankara’da bir sivil inisiyatif olarak “Bizler de Varız”diyecektir.

  Yenilenme çalışmaları devam eden derneğimiz WEB sitesi http://www.baderankara.org.tr/ üzerinden Bizleri, izlemeye devam edin…

   

   

  Bu haber toplam 2367 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim