Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ''BADER'' 15 Temmuzu Unutmadık Unutturmayacağız.
  23 Ağustos 2017 Çarşamba 19:32

  ''BADER'' 15 Temmuzu Unutmadık Unutturmayacağız.

  Sincan Yenikent Ceza ve İnfaz Kurumunda Fetö Terör Örgütüne ait davalar devam etmektedir.

  Sincan Yenikent Ceza ve İnfaz Kurumu'nda  Fetö Terör Örgütüne ait davalar hızla devam etmektedir.

  Devam eden dava sürecini,  başta Şehit ve Gazi yakınlarımız olmak üzere bütün halkımız  yakından takip etmekte ve darbeye teşebbüs eden hainlerin biran önce cezalandırılmalarını sabırsızlıkla beklemektedirler.

  Halkımızla beraber, STK'lar da devam eden dava sürecine yoğun ilgi göstermektedir. Bu bağlamda Ankara'nın ileri gelen STK'larından  Bürokrat Ankaralılar Derneği ''BADER''  de dava sürecinin ilk gününden itibaren Şehit yakınları ve gazilerimize destek olmak amacıyla onların yanında yer alarak davaların yakın takipçisi olmuştur.

  BADER Yönetim Kurulu Başkanı Av. İbrahim TAŞKESTİ, 25 Ağustos Cuma günü, " BADER" üyelereriyle birlikte Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu önünde olacaklarını bildirerek halkımızı da bu konuda duyarlı olmaya, Fetö davalarını yakından  takip etmeye çağırdı.

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan BADER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TAŞKESTİ;

  15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız,

  15 Temmuz 2016 tarihi, hainlere karşı kazanılmış Türk Halkının topyekün kurtuluş mücadelesidir. Dünyanın en stratejik bölgesinde yer alan ve günden güne kabuğunu kırmakta olan ülkemizin bu coğrafyada var olma mücadelesi bitmeyecek, bundan sonra da devam edecektir.

  Başkent Ankara'mız 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı en kahramanca direnişin sergilendiği illerden biri olmuştur. Ankara'lı hemşehrilerimiz de akın akın ülkemizin kalbi/beyni TBMM’ye, Külliye'ye, Genelkurmay, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü önüne, Akıncılar'a, askeri bölgelere, Havalimanına koşarak bedenini tanklara, uçaklara siper etmiştir. Milletimize ve iradesine yapılan bu hain darbe girişimi aziz Milletimizin, Devletimizin, Halkımızın, STK'larımızın ve basınımızın kahramanca dik duruşu sayesinde amacına ulaşamamıştır.

  İhanet hiç bir zaman cezasız kalmaz, kalmamalı da.15 Temmuz askeri darbe girişimi üzerinden bir yıldan fazla süre geçti, başta askeri üniforma giyen çete mensupları olmak üzere tüm FETÖ üyelerinin yargılanmaları ülkemiz genelinde devam ediyor.

  15 Temmuz davalarında gelinen bu süreçte Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) olarak hainlerin Adalet karşısına çıktıkları, hesap verdikleri yargı aşamasında da Şehit yakınları ve Gazilerimizin yanında olacağız.

  Bir daha 15 Temmuz’lar yaşanmasın diye 15 Temmuz’u unutmayacağız.

  15 Temmuz askeri darbe girişimi gecesi, şehit ve gazilerimizin canı ve kanıyla bedelini ödeyerek, “darbe dönemi bitmiştir” “bir daha asla darbe yaşanmasına müsaade etmiyeceğiz” haykırışlarını daha da gür tutmak için 15 Temmuz’u unutturmayacağız.

  Tarihi mirası yok edilmiş, ülkeleri parçalanmış, işgal edilmiş İslam aleminin son kalesini korumak kollamak için, Okçular Tepesinin terk edilmediğini göstermek için 15 Temmuz’u unutturmayacağız.

  15 Temmuz askeri darbe girişiminde onurlarıyla hayatını kaybeden 250 Şehidimizin, 2193 Gazimizin ve yakınlarının yanında olarak, yalnız olmadıklarını haykırmak için 15 Temmuz’un unutturmayacağız.

  Bu vesileyle 15 Temmuz Şehitlerini rahmetle anıyor, tekrar yakınlarına sabır, yaralılara şifa diliyoruz. Darbelere, zulme ve haksızlıklara karşı direnenlere şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz Platformu olarak adaletin gerçekleşmesi, suçluların cezalandırılması için STK’lar olarak bu davaların, bu uzun ve zorlu nöbetin takipçileri olmaya devam edeceğiz.

   Bu son derece önemli yargılamayı yürütmekte olan Adliyelerimizin, yargı mensuplarımızın her kademesindeki yetkililerimize inancımız ve güvenimiz tamdır.

  Hainler cezasız kalmayacaktır. Hem bu dünyada, hem de ukbada.

  İşte bugün dünyada hesap verme günüdür. Diyerek sözlerini tamamladı.

  BADER HABER-M. ÜLGER

  Bu haber toplam 1625 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim