Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  BADER “KABAKÇI KONAĞI” BULUŞMALARI BAŞLIYOR…
  07 Ekim 2017 Cumartesi 12:55

  BADER “KABAKÇI KONAĞI” BULUŞMALARI BAŞLIYOR…

  Bürokrat Ankaralılar derneği '' BADER'' 2017-2018 söyleşi Proğramına Prof. Dr. Hasan AYRANCI ile başlıyor.

  BADER “KABAKÇI KONAĞI” BULUŞMALARI BAŞLIYOR…

  Eğitim, kültür, bürokrasi alanlarında Başkent’e yakışır faaliyetlerde bulunmayı kendine misyon ve vizyon edinen Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) ’in ilk konuğu 17 Ekim 2017günü saat 19:00’da,Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Hemşehrimiz Sayın Prof.Dr. Hasan AYRANCI olacak.

  Konuyla ilgili BADER Genel Başkanı Av. İbrahim TAŞKESTİ yaptığı açıklamada;
  “Dinleyen ile dinlenen arasında bilginin doğrudan paylaşımına imkân veren ve kadim geleneğimizden beslenen "Konak Söyleşi" lerimizde bu sezon da Ankara’mız ve Ülke genelinde bilinen isimlerle buluşmaya devam edeceğiz.

  Hukukçu, akademisyen, avukat ve sivil toplum adamı olan Hocamız ek Cv de belirtildiği üzere çok geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürmektedir. Hocamız uzun süre Enerji veTabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı TKİ, BOTAŞ ve TETAŞ Genel Müdürlükleri’n de önemli görevler yürütmüştür ve halen Enerji konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Değerli Hocamız bu sohbetinde enerji alanında ki kimliğiyle “DünyaEnerji Politikalarında Son Gelişmeler” konusuyla karşımızda olacak.

  Bilindiği üzere bugün Enerjinin, Enerji yollarının kesiştiği bölgeler; özellikle Ülkemizin de içerisinde yer aldığı çoğunluğu İslam Ülkelerinden oluşan,Ortadoğu coğrafyasında yaşanan kargaşanın, savaşın, kan gölünün,…ana nedenlerinden en önemlisi hiç şüphesiz “Enerji” kaynaklarıdır. 

  Bu gerçekten hareketle şu an itibariyle en sıcak gündemimizi oluşturan; Ülkemizin güvenliği ve geleceğiyle çok yakından ilgili Güney sınırımızda yaşanan vekalet savaşları, IKBY Referandumu veTürk Silahlı Kuvvetlerimizin İdlip Harekatı… ve ENERJİ ile birlikte değerlendirildiğinde; bu buluşmada gerçek bilgilerin karartıldığı puslu ortamda, Hocamızın doğrudan vereceği bilgilerle, bir nebze dahi aydınlanmamıza vesile olabilirsek, BADER olarak kendimizi mutlu hissedeceğiz.

  Bizden biri, medar-ı iftiharımız, Hemşehrimiz Prof.Dr. Sayın Hasan AYRANCI’nın konuşmacı olarak katılacağı Derneğimiz “Kabakçı Konağı Söyleşileri” ne iştirakiniz bizleri ziyadesiyle onurlandıracaktır.” Dedi.

  ÖZ GEÇMİŞ

  Hukukçu, akademisyen, avukat ve sivil toplum adamı Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörüolarak görev yapmaktadır.

  Ankara’da doğan Hasan AYRANCI, çocukluk ve gençlik yılları ile tüm tahsil hayatını başkentte geçirmiştir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989’da mezun olmuştur. Aynı üniversitede yükseklisans ve doktorasını tamamlayarak doçentlik ve profesörlük unvanlarını kazanmıştır.
  Akademik görevlerinin yanısıra Hasan AYRANCI, uzun yıllar Kültür veTabiat Varlıklarını Koruma Kurullarında üyelik ve başkanlık yapmıştır. KorumaYüksek Kurulu Üyeliği görevini yerine getirmiştir. Bu görevlerini, bir taraftan ülkemizin kültür ve tabiat varlıklarının korunması, diğer taraftan kalkınma için gerekli altyapı yatırımları ve diğer önemli projelerin hayata geçirilmesi bilinciyle yürütmüştür. Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi ve Ankapark gibi büyük eserlerin başkent Ankara’ya kazandırılması içinçaba göstermiştir.

  Prof. Dr. Hasan AYRANCI ayrıca, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyeliği, TOBB Tahkim Kurulu Başkanlığı gibi görevlerdeTürk sporu ve iş hayatına destek vermiştir. Enerji veTabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı TKİ, BOTAŞ ve TETAŞ Genel Müdürlükleri’nde önemli görevler yürütmüştür. Bu görevlerin yanısıraYüksek Öğretim Kurumu Danışmanlığı yapmıştır.

  Hali hazır da Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Danışma Kurulu Üyeliği ve İstanbul Tahkim Merkezi Genel Kurul Üyeliği (ISTAC) görevlerini de yerine getirmekte olan Hasan AYRANCI, başta ESYAV Vakfı ve Bilim veTeknoloji Vakfı olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinde de vakıf başkanı olarak görev almıştır.

  İdari görevlerinin yanısıra 2000 yılından bu yana avukatlık ve danışmanlık da yapmaktaolan Prof. Dr. Hasan AYRANCI, hukukun pek çok alanında sadece akademisyen olarakdeğil, gündelik hayatımızı doğrudan etkileyecek kararların alınma süreçlerinde uzmandır.

  YayınlanmışTürkçe ve Almanca pek çok makalesi ve beş adet kitabı bulunan Prof. Dr. Hasan AYRANCI, İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.

  Bu haber toplam 2339 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim