Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Başkan Gökçek 65. Hükümet ile ilgili olarak, “Mükemmel bir kabine tablosu ortaya çıktı” değerlendirmesinde bulundu
  25 Mayıs 2016 Çarşamba 16:51

  Başkan Gökçek 65. Hükümet ile ilgili olarak, “Mükemmel bir kabine tablosu ortaya çıktı” değerlendirmesinde bulundu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün açıklanan 65. Hükümet ile ilgili olarak, “Mükemmel bir kabine tablosu ortaya çıktı” değerlendirmesinde bulundu.

  Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ziyaretinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başkan Gökçek, bugün açıklanan 65. Hükümet'le ilgili görüşlerini açıkladı.

  Bakanlıklardaki görev değişikliğini “nöbet değişimi” olarak nitelendiren Başkan Gökçek, şunları söyledi:

  “Mükemmel bir kabine tablosu ortaya çıktı. Yeni göreve gelen bakan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah başarılı bir kabine olacağına inanıyorum. Başbakanımız Binali Bey de icraatçı bir bakandır. O açıdan icraatlar açısından sıkıntı olacağını sanmıyorum. İnşallah bu dönemde terörle mücadele, diğer ülkelerle aradaki münasebetlerin düzeltilmesi, paralel yapıyla mücadele aynen devam edecek. Başarılı bir hükümet olacağına yürekten inanıyorum.”

   

  -“PROTESTO, HERKESİN HAKKI”

  Bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumurta atılmasıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Başkan Gökçek, geçmiş yıllarda bir üniversitede AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’ya yapılan yumurtalı protesto sonrası Kılıçdaroğlu’nun yaptığı değerlendirmeyi hatırlatarak şöyle devam etti:

  “Burhan Kuzu’ya yumurta yağmuru yapılıyor. Kılıçdaroğlu’na soruyorlar. O da ‘Şık olmamış ama gençlerin demokratik hakkını kullanması en doğal hakkı’ diyor. Devam ediyor; ‘Şiddet var mı? Yok, o halde mesele yok’ diyor.

  Ben de aynısını söylüyorum. Şık olmamış, yumurta atılma hadisesi… Ama özellikle CHP’li milletvekillerinin terör cenazelerine gitmeleri, Güneydoğu'daki askerimizin ve polisimizin yargılanmalarını istemeleri, TBMM’de dokunulmazlıklar kalkmasın diye HDP’ye destek olmalarını protesto etmeleri, vatandaşların, gençlerin, herkesin hakkı. Şiddet var mı, yok. O halde bir şey yok.”

   

  http://www.haberlerankara.com/baskan-gokcek-65-hukumet-ile-ilgili-olarak-mukemmel-bir-kabine-tablosu-ortaya-cikti--400239h.htm

  Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim