Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Başkan Tuna’dan VIP talimatı: 'Halka açın'
  10 Ocak 2018 Çarşamba 08:27

  Başkan Tuna’dan VIP talimatı: 'Halka açın'

  Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde Mavi Göl rekreasyon alanındaki bir bölümün etrafının çevrildiğini ve ‘VIP- protokol’ şimdi halka açıldı.

  Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde Mavi Göl rekreasyon alanındaki bir bölümün etrafının çevrildiğini ve ‘VIP- protokol’ adıyla sadece belirli kişilerin piknik yapabildiğini öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, alanın tekrar vatandaşlara açılması talimatını verdi.

  Kendisine bu yönde bir şikayet iletildiğini belirten Başkan Tuna, bunun üzerine hafta sonu ANFA’nın yeni Genel Müdürü Orhan Kaya ile Mavi Göl’de incelemelerde bulundu. Şikayet edilen alanın çevrili olduğunu gören Başkan Tuna, uygulamaya tepki göstererek ‘VIP’ bölümün diğer piknik alanlarına dahil edileceğini belirtti.

  Başkan Tuna’dan VIP talimatı: Halka açın

  ÖZEL ALANI UYGUN GÖRMEDİM

   

   

  Öte yandan Mavi Göl’de ‘tahta ev’ isimli bölümün de özel olarak ayrıldığını ve vatandaşların girişine izin verilmediğini öğrenen Başkan Tuna, buranın da normal hale getirileceğini kaydetti. Hürriyet Ankara’ya konuşan Başkan Tuna şunları söyledi:
  “Böyle bir konunun olduğunu bana söylediler. Özellikle yerine gidip baktım. Özel bir alanın tahsis edilmesini doğru bulmadım. Vatandaşla beraber herkese açık olmasını uygun gördük. Böyle ayrıcalıklı bir durumu, alanı uygun göremeyiz. Orada piknik yapmak isteyen herkes, eşit şartlarda boş alan varsa pikniğini yapabilir. Ayrı bir rezervasyon alanını doğru bulmadık. Halktan ayrı kopuk bir yönetim anlayışı bizim prensibimizde olmadığı için herkese eşit hizmet olması gerekiyor.”

  Başkan Tuna’dan VIP talimatı: Halka açın

  ‘İZİNSİZ GİRMEK YASAK’


  Başkan Tuna’dan VIP talimatı: Halka açın

   Tahta panellerle çevrili olan alanda, idari bina, mescit, tuvalet gibi ayrı özel bölümler yer alıyor. Araçlar için otoparkın bulunduğu alanın girişinde bariyer, kapısında da ‘izinsiz girmek yasaktır’ yazısı bulunuyor. Tahta panellerin dışarıya bakan kısmında ise parkın fotoğrafları yer alıyor. Hürriyet/Ankara

  Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim