Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Başkentin kalbinde ortak akıl
  20 Aralık 2017 Çarşamba 08:37

  Başkentin kalbinde ortak akıl

  Büyükşehir, Emlak Konut ve Çankaya Belediyesi, başkentin kalbi olan Kızılay ve Güvenpark ile Saraçoğlu Mahallesi için ortak proje hazırlayacak.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, başkentin kalbi olarak nitelendirilen Kızılay Meydanı, Güvenpark ve Saraçoğlu Mahallesi projeleri ile ilgili çalışma başlattı. Başkan Mustafa Tuna, bu üç proje için 3 kurumun ortak çalışma yaparak ortak akılda buluşulması gerektiğini belirtti. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile görüşen Başkan Tuna, Güvenpark için bir proje hazırlatılmasını istedi. Emlak Konut'un üzerine çalıştığı Saraçoğlu Mahallesi projesi de bu çalışmalara entegre olarak devam ettirilecek.

  MEMNUN KALDILAR
  Güvenpark projesini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'le görüştüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Alper Bey geldiğinde bu konuyu konuştuk. Saraçoğlu Mahallesi ile ilgili konu da gündeme geldi. Saraçoğlu Mahallesi'yle ilgili Emlak Konut çalışıyor. Emlak Konut'tan da arkadaşlar geldi ve bu projeyle ilgili bizimle görüştüler. Güzel bir proje olacağa benziyor. Ben Güvenpark'ın da bu projenin içine katılmasını Alper Bey'e önerdim. Güvenpark da bu işin içinde çözülsün… Onlar tabi bu teklife memnun oldular. Şehir hepimizin... Gidin ne düşünüyorsunuz bir proje çalışın dedim" ifadelerini kullandı.

  'KUTUPLAŞMAYA GEREK YOK'
  ÜÇ kurum tarafından oluşturulacak taslak projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunulacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Emlak Konut'un yetkilisi de ziyaretimize geldi. Burayla ilgili bir çalışma yapmalarını söyledim. 'Çankaya'dan da bir proje gelecek. Onlarla da görüşün' dedim. Adamlar biz bir şey yaptık diye mahkemeye gitmesin… Kutuplaşmaya gerek yok. Maksat iş çözülsün… Vatandaş sıkıntı çekmesin… Taslak bir proje oluşur ve Cumhurbaşkanı'na sunarız" şeklinde konuştu.

  Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim