Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Başkentte büyük değişim
  09 Mayıs 2017 Salı 08:00

  Başkentte büyük değişim

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, FETÖ’nün finansörü Akın İpek’e ait İpek Üniversitesi’nin Turan Güneş’teki kampüsüne taşınmaya hazırlanıyor.

  2015 yılında Eskişehir Yolu üzerinde inşa edilen yeni binasına taşınan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, aradan geçen 2 yılın ardından bu binadan da taşınmaya hazırlanıyor. Bakanlık 15 Temmuz sonrası kapatılan Çankaya Oran'daki İpek Üniversitesi'ne ait dev kampüse yerleşmeyi planlıyor. Kampüs içerisinde incelemelerde bulunan bakanlık yetkilileri, binaların çalışma ortamına uygun hale getirilmesi için çalışmalarına başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yılsonu itibari ile yeni adresine taşınması hedefleniyor.  BİR ŞEHRİ ANDIRIYOR
  FETÖ'nün finansörü olan ve şuan yurtdışında firari olan Akın İpek'in 2011 yılında kurduğu İpek Üniversitesi, içerisindeki kaçak yapılaşmalar nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından mühürlenmişti. 15 Temmuz'dan sonra üniversite devlete devredildi. Uzun süredir kullanılmayan kampüsün bir bölümü Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'ne devredilmişti. İçerisinde çok sayıda yerleşkenin bulunduğu kampüs adeta bir şehri andırıyor. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri taşınma ile ilgili çalışmalarını sürdürürken bakanlığın boşaltacağı Eskişehir Yolu'ndaki dev binaya da yine bir bakanlık gelecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın binayı boşaltmasının ardından şuanda yine Eskişehir Yolu üzerinde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı bu binaya yerleşecek.

  09 Mayıs 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim