Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Başkentte istihdam yine yüz güldürdü
  11 Mayıs 2017 Perşembe 08:21

  Başkentte istihdam yine yüz güldürdü

  Ankaralı işverenler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam artışı çağrısının üzerinden geçen dört ayda ilave 50 bin kişiye iş verdi.

  Ankara'daki işyerleri, yılın ilk dört ayında mevcut çalışanlarına ilave olarak 50 bin kişiyi daha istihdam etti. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, başkentin istihdam seferberliğine adeta bir nefer gibi katıldığını belirterek, "Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedefe Allah'ın izniyle yaz bitmeden ulaşacağız" dedi. Baran, yazılı bir açıklama yaparak, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun istihdam verilerini değerlendirdi. 1 Ocak 2017 ile 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara'da 49 bin 916 kişiye ilave istihdam sağlandığını bildiren Baran, "Sayı olarak baktığımızda çok sevindirici. İstihdam rakamı, son bir aylık dönemde neredeyse yılın ilk üç ayını ikiye katlamış durumda. Konuya insan olarak bakınca daha da sevindirici. 50 bin kardeşimiz çalışan, üreten, evine ekmek götürebilen duruma geldi" dedi.

  "HEDEFİMİZ LİDERLİK"
  Söz konusu dönemde Türkiye genelinde ilave istihdamda artış sağlandığını bildiren Baran, Ankara'nın İstanbul ve Antalya'nın ardından üçüncü sırada, "en çok ilave istihdam oluşturan" il olduğunu ifade etti. "İlave istihdamda gözümüz liderlikte" diyen Baran, başkentte istihdamı artırmak için ATO olarak çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Türkiye'nin, içinde bulunduğu coğrafyadaki sorunlara, hain FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimine, diğer terör örgütlerinin şehirlere uzanan saldırılarına rağmen istikrar ve güven ortamını muhafaza ettiğine dikkat çeken Baran, şunları söyledi: "Bizim insanımız her koşulda istikrar ve demokrasisine sahip çıkıyor, iktidarına da güveniyor. Bu güven iş dünyasına da yansıyor. Referandum sonrası siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla piyasalar, haliyle de istihdam canlandı. Son bir ayda neredeyse üç aylık rakamlar kadar ilave istihdam sağlandı."

  11 Mayıs 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim