Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Batıkent’ten ODTÜ’ye direkt EGO hattı
  26 Aralık 2016 Pazartesi 08:44

  Batıkent’ten ODTÜ’ye direkt EGO hattı

  Hürriyet Ankara’nın 1,5 yıl önce gündeme getirdiği, Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında doğrudan ulaşım sorunu çözülüyor. EGO, Batıkent ile ODTÜ metro istasyonları arasında yolcu taşıyacak olan direkt otobüs seferlerini başlatıyor.

  Hürriyet Ankara’nın 1,5 yıl önce gündeme getirdiği, Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında doğrudan ulaşım sorunu çözülüyor. EGO, Batıkent ile ODTÜ metro istasyonları arasında yolcu taşıyacak olan direkt otobüs seferlerini başlatıyor.

  Hürriyet Ankara’nın 28 Haziran 2015 tarihinde “25 kilometrelik çilenin matematiği: Direkt 30 Aktarma 90” manşeti ile gündeme getirdiği, Batıkent ile Eskişehir Yolu arasındaki doğrudan ulaşım sorunu 1,5 yıl sonra çözülüyor. EGO Genel Müdürlüğü, Batıkent Metro İstasyonu ile ODTÜ Metro İstasyonu arasında direkt otobüs seferleri başlatıyor. Eskişehir Yolu üzerinde bulunan üniversite ve kamu kurumlarına ulaşımın direkt sağlanması amacıyla başlatılacak olan otobüs seferleri, yarın hizmete girecek.

  ANADOLU BULVARI’NDAN GEÇİŞ

  EGO yetkilileri, Sincan ve Batıkent'te oturan yolcuların Eskişehir Yolu üzerinde bulunan üniversiteler ile bu bölgede bulunan kamu kurumlarına ulaşımlarını direkt olarak sağlamak amacıyla yeni bir otobüs hattını hizmete açtıklarını ifade ederek, Batıkent Metro İstasyonu son duraktan başlayacak otobüs seferlerinin güzergâhının, Ostim Metro İstasyonu'na uğradıktan sonra Anadolu Bulvarı'nı geçip, ODTÜ Metro İstasyonu'nda son bulacağını söyledi. Batıkent'ten ODTÜ Metro İstasyonu'na gelecek ve Eskişehir Yolu istikametine doğru seyahat etmek isteyecek yolcuların da Çayyolu Metrosu'na aktarma yapabileceklerini belirten yetkililer, hizmete verilecek yeni otobüs hattı sayesinde bu güzergâhta yolculuk yapan öğrencilerin üniversitelerine, çalışanların da iş yerlerine aktarma yapmadan rahatlıkla ulaşabileceklerini bildirdi.

  BİNLERCE İMZA TOPLANMIŞTI

  Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında direkt ulaşım alternatifi oluşturulması için 2015 yılında “Change.org” adlı internet sitesinde imza kampanyası başlatılmıştı. Binlerce Ankaralının imza vererek destek olduğu kampanya sürecinde Batıkent’ten Eskişehir Yolu’na metro hatlarında aktarma yapılarak sağlanan ulaşımın 90 dakikayı bulduğu, doğrudan ulaşım ile bu sürecin 30 dakikaya indirilebileciği savunulmuştu. Hürriyet Ankara, 28 Haziran 2015 tarihli manşeti ile kampanyayı gündeme getirmişti. Hürriyet-ANKARA

  Bu haber toplam 1449 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim