Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Bayramda Tadımız kaçmasın
  23 Haziran 2017 Cuma 08:53

  Bayramda Tadımız kaçmasın

  Büyükşehir ve ilçe belediyelerin zabıta ekipleri, bayramda vatandaşın ağzının tadının kaçmaması için kent genelinde 42 ekiple imalathane ve satış noktalarını didik didik inceliyor.

  Başta Büyükşehir olmak üzere Yenimahalle'den Sincan'a Keçiören'den Altındağ'a kadar tüm zabıta ekipleri Ramazan Bayramı öncesi vatandaşın ağzının tadının bozulmaması için 42 ekip ve yaklaşık 250 personelle denetimlerini hızlandırdı. Özellikle tatlı ve şekerleme imalathaneleri ile satış noktalarını mercek altına alan Ankara Zabıtası, vatandaşın sağlığını tehdit eden en ufak olumsuzluğa göz açtırmayarak yasal işlemler uyguluyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, "Büyükşehir Belediyesi olarak rutin yaptığımız birinci sınıf imalathane yani fabrikalara yönelik gıda denetimlerimizi Ramazan Bayramı öncesi daha da artırdık. Şuanda 10 ekibimiz 20 personelle sahada sürekli denetimler yapıyor. Teknik konular gerektiğinde bu ekiplere belediyemiz bünyesindeki gıda mühendisleri ve veteriner hekimler dâhil oluyor. Bayramda vatandaşımızın ağzının tadının kaçmaması için gerekli tüm tedbirleri alarak çalışmaları sürdürüyoruz. Yapılan denetimlerde usule uygun üretim yapmayan işletmelere kanunlar çerçevesinde yasal işlemler uyguluyoruz" dedi.

  GİMAT MERCEK ALTINDA
  Yenimahalle'de özellikle Gimat gibi gıda üreticilerinin yer aldığı noktalara yoğunlaştıklarını belirten Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "İlçemizde olumsuz durumlarla karşılaşmak elbette istemiyoruz. Ancak Ramazan ayında artan gıda tüketimleri esnasında zaman zaman olumsuzluklara rastlıyoruz. Bu kapsamda yıl boyunca düzenli olarak yürüttüğümüz rutin denetimlere bu dönem artırarak devam ediyoruz. Herkes işini düzgün yapacak, kimsenin halkın sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyiz" ifadelerini kullandı. Kent meydanındaki satış noktalarında denetimlerini sıklaştıran Sincan Belediyesi ise 56 personelli 14 ayrı ekiple çalışmalarını sürdürüyor.

  23 İŞLETMEYE CEZA KESİLDİ
  İlçe genelinde 10 zabıta ekibiyle 92 gıda üreticisini denetleyen Altındağ Zabıtası, 23 işletmeye yasal işlem uyguladı. Ekipler, açıkta ürün bırakılmaması ve iş yerlerinin hijyen kurallarına uygun hale gelmesi için tuvaletlere, merdiven altlarına, fayanslara kadar titizlikle kontroller gerçekleştirirken Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Halk sağlığına büyük önem veriyoruz. Bunun için zabıta ekiplerimiz yoğun bir şekilde hem rutin hem ani kontrollerini yapıyor" şeklinde konuştu. 2'si motorize toplam 9 ekiple Özankara Toptancılar Sitesi'nde denetim yapan Kahramankazan Belediyesi zabıta ekipleri de 5 çuval son kullanma tarihi geçmiş Antep fıstığı ele geçirdi.

  Sabah/ANKARA

  Bu haber toplam 1271 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim