Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Biletçiler gidiyor ankarakart geliyor
  23 Ocak 2017 Pazartesi 08:50

  Biletçiler gidiyor ankarakart geliyor

  Özel toplu taşıma araçlarında AnkaraKart dönemi başlıyor. Bu ay sonunda başlanması planlanan kartlı sistem ile birlikte otobüslerde şikâyet odağı biletçiler de tarihe karışacak.

  Başkentte özel toplu taşıma araçlarında son dönemde yaşanan talihsiz olaylar ve ardından gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in açıklamalarından sonra Ankara Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği harekete geçti. Dernek Başkanı Kurtuluş Kara ve dernek üyesi esnaflar, özel toplu taşıma araçlarına kart makinelerinin bağlanması için dilekçelerini EGO'ya verdi. Şubat ayı girmeden makinelerin otobüslere takılarak Ankara- Kart uygulamasına başlanması planlanırken, bu uygulamayla birlikte en çok şikâyet edilen konulardan biri olan biletçi uygulaması da kalkmış olacak. Bunların yanında şoför esnafı trafikte güvenli araç kullanımı için sürücüler iç eğitim programına alınacak. Otobüs şoförü esnafı için özel seminerler başlatılacak, diksiyon konusunda dersler verilecek. Yeni dönemde otobüsler haftada en az bir kere yıkanarak hijyene dikkat edilecek.

  KAYIT DIŞI ÖNLENECEK
  AnkaraKart'a geçiş kararı vermeleri hakkında konuşan Ankara Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, "Bu kart ile birlikte en çok şikayet edilen biletçi uygulaması kalkıyor. Gerek gazi vatandaşlarımızla gerek hırsızlık, laf atma gibi diğer istenmeyen tüm olaylar biletçilerle vatandaşlar arasında yaşanıyordu. Şimdi otobüslerimize takılacak bilet makineleriyle biletçi personelin istihdamı noktasında yapılan dikkatsizlikler ve biletçilerin yaptığı hatalar ortadan kalkacak. Bunların yanında bu yeni uygulama ile birlikte kayıt dışı ekonominin de önüne geçilmiş olacak" dedi

  'ARTIK SORUN YAŞANMAYACAK'
  Ankara halkının metro ve EGO otobüslerinde kartlı sistem tecrübesine sahip olduğunu ve vatandaşların diğer kartlı sistemlerdeki tüm avantajlardan yine AnkaraKart sebebiyle faydalanılabileceğini belirten Başkan Kara, kart hakkında şu bilgileri verdi: "Gazi vatandaşlar EGO otobüs ve metrolarında avantajlardan faydalanırken bizim otobüslerde biletçilerle tartışarak bu konuda sıkıntı yaşıyorlardı. Bu uygulama ile gazi vatandaşlarımız da geçerli olan indirimlerden sorunsuz olarak faydalanacak. AnkaraKart tüm bayilerde, metro ve büfelerden alınabilecek. Üçlük, beşlik, 10'luk kartlar verilecek. Kartın üzerine de dolum yapılabilecek. Fiyatlar ise yine aynı kalacak, Tam 2,75 TL, öğrenci 1,75 TL olacak."

  'BU AY SONU BAŞLAR'
  Ankara halkına daha kaliteli hizmet vermek istediklerini ifade eden Kara, "Şuan kart makinalarımız hazır. Bir tek EGO ile sözleşme imzalamak kaldı. Biz bir hafta, on gün içerisinde ocak ayı sonunda kartlı sisteme geçmeyi planlıyoruz. Bu yeni sistemle birlikte esnafımız için seminerler başlatacağız. Trafikte güvenli olarak araçlarını kullanmaları için sürücüleri tekrar iç eğitim programına alacağız. Diksiyon dersleri vereceğiz. Araçlarımızın her hafta en az bir kere hijyen malzemeleri ile temizlenmesine başlandı. Herhangi bir adli vakaya karışan sürücü veya araç sahibini aramızda kesinlikle barındırmayacağız. Biz de başketin mimarı Melih Gökçek'in vermiş olduğu hizmet kalitesinde hizmet vermek için tüm gücümüzle gece gündüz çalışacağız" şeklinde konuştu.

  23 Ocak 2017 Sabah Ankara Haber

  Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim