Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Bilkent Şehir hastanesine yeni yol
  16 Nisan 2018 Pazartesi 08:41

  Bilkent Şehir hastanesine yeni yol

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, 3 bin 700 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi’ne ulaşım başta olmak üzere bölge trafiğine büyük rahatlık kazandırması amacıyla başlattığı yol projesinin ilk aşaması tamamlandı.

  Üç katlı ODTÜ Teknokent Kavşağı’nın diğer bölümlerindeki çalışmaların da hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete girmesinin planlandığını açıklayan yetkililer, “Bilkent Şehir Hastanesi’nin de açılmasıyla birlikte kavşağımız bağlantıları ve çevre düzenlemesiyle birlikte tamamen trafiğe açık hale gelmiş olacak” bilgisini verdiler. Söz konusu kavşağın tamamlanmasının ardından da çevre yollarla bağlantılarını sağlayacak olan bulvar çalışmalarına başlanacağını belirten yetkililer, Şehir Hastanesi çevresi yollarının adım adım tamamlanarak, bir bir hizmete gireceğini kaydettiler.

  YÜZDE 80 TAMAMLANDI

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın incelemelerde bulunduğu ODTÜ Teknokent Kavşağı’nda ‘Çalışmaları hızlandırın’ talimatının ardından belediye ekipleri gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Köprülü kavşağın, Bilkent-Eskişehir Yolu yönünün açılmasıyla, trafiğin köprü üstüne alınacağını ve bu sayede de hem transit akışın sağlanacağını hem de alttaki kavşak çalışmalarının daha rahat ve hızlı bir şekilde yapılabileceği bilgisini veren yetkililer, “Bilkent’e gidiş yönü alttan devam edecek. Ancak her iki yönde de daha rahat bir trafik sağlanmış olacak. Eskişehir Yolu yönünü trafiğe açmamızın ardından köprülü kavşağı da açmayı hedefliyoruz. Şehir Hastanesi hizmete girmeden yolu trafiğe açmış olacağız. Çalışmalarımızı yüzde 80 oranında tamamladık” dediler.

  Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim