Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  “Bir Musa gelecek Firavunu yenecek”
  16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:54

  “Bir Musa gelecek Firavunu yenecek”

  Keçiören Belediyesi ve Filistin Büyükelçiliği’nin ortaklaşa düzenlediği Nakbe’nin 70. yıl dönümü gecesinde İsrail’in devlet terörü kınandı

  Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa, Libya Büyükelçisi Abdurrazaq Mukhtar Abdulqader, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Keçiören Müftüsü İhsan İlhan katıldı. Kuran Tilaveti ile başlayan programda Amerika'nın büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasıyla Ortadoğu barışına yeniden bir dinamit konduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Dünyanın karşı çıktığı bu garabet kararı uygulayarak, İsrail'in kuşatması sonrası gözyaşı, kan ve zulümle anılır olan Kudüs'ün, Ramazan'ı Şerif öncesi yeniden şiddetle, kanla, zulümle anılmasına hizmet etmiştir. Kudüs İslam dünyasının gözbebeği, haklı davası, manevi tacı ve meşru sancağıdır, bu gerçeği hiçbir hüküm değiştiremez. Bu kararı bir kez daha reddediyoruz. Amerika sorunun bir parçası olmayı tercih ederek, Ortadoğu barış sürecindeki arabuluculuk rolünü yitirmiş ve bölgedeki barış umutlarını da boşa çıkarmıştır" ifadelerini kullandı.

  TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

  Sık sık "Bir Musa gelecek, firavunu yenecek", "Kudüs evimiz kırmızı çizgimiz" sloganlarının atıldığı programda Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa da 70 yıl önce dedelerinin uğradığı zulüm ve acılara bugün torunların maruz kaldığını belirterek, "Ne kadar zulmederlerse etsinler göç etmeyeceğiz ve mutlaka kazanacağız. Yeni çağın bu en büyük musibetinin üzerinden 70 yıl geçti. Elimizden alınan haklar için ağlamıyor, bu hakları almak için ant içiyoruz" dedi. Destek ve yardımları için Türkiye'ye ayrı bir parantez açan Mustafa, "Arap ve İslam dünyasına olan inancımızı yitirmedik, davamızı sahiplenen Türkiye hükümeti ve halkına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

  Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim