Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  BU AYKİ KONUĞUMUZ ESKİ BAKANIMIZ NİHAT ERGÜN OLDU
  18 Ocak 2016 Pazartesi 14:08

  BU AYKİ KONUĞUMUZ ESKİ BAKANIMIZ NİHAT ERGÜN OLDU

  (BADER) olarak her ay bir konuk ağırladığımız Altındağ Kabakçı Konağı'nın konuğu Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün oldu.

  Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Muhalefet sistemi tartışmıyor, kişileri tartışıyor. Bunu doğru bir yaklaşım olarak görmüyorum" dedi.

  Ergün, Bürokrat Ankaralılar Derneğince (BADER) Altındağ Kabakçı Konağı'nda düzenlenen "Milli İrade ve Bürokrasi İlişkileri" konulu toplantıda yaptığı konuşmada,Türkiye'deki mevcut sistemin 12 Eylül darbesinin eseri olduğunu söyledi.

  Türkiye'de sistem karmaşası yaşandığını belirten Ergün, "Sistem karmaşası üç şekilde ortadan kaldırılır, gerçek bir parlamenter sistemle, yarı başkanlık sistemiyle ya da başkanlık sistemiyle. Üçü de Türkiye olarak işimizi görür. Bütün sistemlerde de aynı zamanda siyasi istikrarı sağlamak mümkündür ama bütün sistemlerin özü merkezinde milli irade olmasıdır" diye konuştu.

  Muhalefetin yaklaşımını değerlendiren Ergün, "Muhalefet sistemi tartışmıyor, kişileri tartışıyor. Bunu doğru bir yaklaşım olarak görmüyorum" dedi.

  Ergün, "Milli irade ve bürokrasi ilişkisinin halen olması gerektiği kadar güçlü olmadığını düşünüyorum. Bunu hep birlikte güçlendirmek için gayret edersek, bence devlet mekanizmamızı daha iyi işletiriz ve ülkemizi de daha demokratik bir ülke seviyesine yükseltebiliriz" ifadesini kullandı.

  BADER Genel Başkanı İbrahim Taşkesti ise Ankaralı bürokratları bir araya getirmek ve kentin geleceği için yeni projeler ortaya koyma hedefiyle kurulan derneğin, dünya veTürkiye gündemini yakından takip ederek, etkili isimleri eğitim ve bilgilendirme amaçlı üyeleriyle buluşturduğunu, etkinliklerinin devam edeceğini belirtti.

  Konferansın ardından Taşkesti, Ergün'e kalem hediye etti.

  bader-vert.jpg

  Bu haber toplam 1601 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim