Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Bugün BADER'in konuğu Prof. Dr. E. İŞLER
  15 Şubat 2018 Perşembe 11:08

  Bugün BADER'in konuğu Prof. Dr. E. İŞLER

  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) “HAMAMÖNÜ Söyleşileri”nin konuğu Prof. Dr. Emrullah İŞLER

  “BADER” Söyleşileri Proğramının Şubat Ayı Konuğu Prof. Dr. Emrullah İŞLER “TÜRKİYE DIŞ POLİTİKASI VE ORTADOĞU” yu anlatacak.
  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) tarafından geleneksel hale getirilen “HAMAMÖNÜ Söyleşileri”nin Şubat Ayı Programı, 15 Şubat 2018 Perşembe günü, tarihi Kabakçı Konağında gerçekleştirilecek. Saat 18:45’de başlayacak söyleşinin konuğu “Türk Dış Politikası  ve Ortadoğu” konusuyla Siyasetin mümtaz simalarından aynı zamanda eğitim kariyeriyle üstün başarılara imza atan Eski Başbakan Yardımcısı 26. Dönem Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İŞLER olacak. 
  Proğramla ilgili görüşlerini bildiren Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Av. İbrahim TAŞKESTİ; Ankaralı bürokratları bir araya getirmek ve Ankara’nın geleceği için işbirliği ve dayanışmayı sağlamak, yeni projeleri hayata geçirmek için kurulan BADER, üyelerimize ve hemşehrilerimize yönelik; Eğitim kültür ve dayanışma amaçlı faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ankara’mızın güzide mekanlarından Hamamönü - Kabakçı Konağında gerçekleştirilen söyleşiye tüm gönüldaşlarımızı bekliyoruz diye konuştu.

     
  Sayın Emrullah İŞLERİ’ in Özgeçmişi

  7 Ocak 1960'ta Kızılcahamam'ın Kuşçuören köyünde doğdu.
  İlk, orta ve lise tahsilini Ankara'da tamamladı. 1985 yılında Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.
  Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim 

  Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. 2006-2011 yılları arasında Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.
  24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve İSİPAB Türk Grubu Başkanlığı yaptı. 25 Aralık 2013 - 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. Daha sonra Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı yaptı.
  26. Dönem 1. ve 2. yasama yılında Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı yaptı.
  Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen İşler, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim