Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Büyükşehir’den dış ilçelere 85 milyon TL
  23 Mart 2018 Cuma 08:16

  Büyükşehir’den dış ilçelere 85 milyon TL

  Büyükşehir Belediyesi, dış ilçe belediyelerinin kendi bölgelerindeki bazı çalışmaları yerinde ihale edebilmeleri için 85 milyon TL’lik kaynak aktarımında bulunacak.

   Belediyesi, dış ilçelerde yapacağı inşaat, park bakım-onarımı, aydınlatma ve köy konağı gibi çalışmalar için yeni bir yöntem izleyecek. Bu çalışmalar kapsamında daha önce ilçeler için ihaleyi kendisi yapan Büyükşehir, ilçe belediyeleriyle imzalayacağı işbirliği protokolü ile bu belediyelere ihale üzerinden kaynak aktararak işlerin yerinden yürütülmesini sağlayacak. Karar bu ayki Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alındı. Bu doğrultuda Nallıhan, Güdül, Akyurt, Beypazarı, Kalecik, Kızılcahamam, Ayaş, Şereflikoçhisar, Kahramankazan, Elmadağ, Bala, Çubuk, Evren, Haymana ve Çamlıdere belediye başkanlıklarıyla

  protokol

  imzalayacak olan Büyükşehir, bu belediyelere KDV hariç toplamda 85 milyon TL kaynak aktarımında bulunacak.

  İŞLERİ YERİNDE ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ

  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken işlerin ilçe belediyelerince yürütüleceğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna yeni yöntemin gerekçesini şöyle anlattı:

  “Yerinde takiple işin daha sağlıklı olması noktasında, taşradaki belediyelerimizin denetiminin sağlıklı olacağını düşünerek maddi destek veriyoruz. Biz oraya gidip yaptığımız zaman 5 lira harcayacaksak taşradaki kardeşlerimiz bunu 4 ya da 3.5 liraya da mal edebilecek. Bu parayı o belediyelere vererek Büyükşehir Belediyesi olarak yapmamız gereken işleri yerinde çözmüş olacağız. Hem taşra ilçelerimizdeki ticareti de artırmış olacağız. Oradaki işçiliği de esnafı da geliştirmiş olacağız. Yapıldıkça istihkakları verilecek, ‘ben bu parayı verdim işi rast gelsin’ gibi bir şey olmayacak.”

  Çamlıdere ve Şereflikçohisar Belediyeleri de kendilerine aktarılacak kaynakla kendi ihalelerini yapmalarını öngören işbirliği protokolünü imzaladı.

  Büyükşehir’den dış ilçelere 85 milyon TLBüyükşehir’den dış ilçelere 85 milyon TL

  Bu haber toplam 977 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim