Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çankaya Belediyesi Yenilik ve Yatırımlarını Açıkladı
  23 Mayıs 2016 Pazartesi 16:36

  Çankaya Belediyesi Yenilik ve Yatırımlarını Açıkladı

  İki yıllık çalışma dönemini geride bırakan Çankaya Belediyesi, üçüncü yılına büyük yatırımlarla girdi. Çankaya Belediyesi yakın zamanda Mustafa Kemal Mahallesi’nde 1500 kişilik dev bir kültür merkezinin temelini atacak. Fikret Otyam Sanat Merkezi’nin de t

  İki yıllık çalışma dönemini geride bırakan Çankaya Belediyesi, üçüncü yılına büyük yatırımlarla girdi. Çankaya Belediyesi yakın zamanda Mustafa Kemal Mahallesi’nde 1500 kişilik dev bir kültür merkezinin temelini atacak. Fikret Otyam Sanat Merkezi’nin de temelini atacak olan Belediye, yıllar içinde eskiyen Yılmaz Güney Sahnesi’ni de yeniden yapacak.

  Çankaya Belediyesi, 6 Çankaya Evi, 5 yeni kreş, 6 pazaryeri, 3 yüzme havuzu ve buz pateni salonunun yanı sıra 22 yeni park yapacak; 50 parkta da yenileme çalışması gerçekleştirecek. Belediye, çalışmalarında kullandığı beton, beton malzemeleri ve asfalt gibi yapı malzemelerinin üretimi için de Alacaatlı’da yapımı devam eden dev bir tesisi hizmete sokuyor. 

  Çankaya Belediyesi 2016 yılını yatırım ve yenilemelerle geçirerek Çankayalılara yepyeni hizmetler sunacak. Ankara’da sanatın başkenti konumunda olan Çankaya Belediyesi, kültür sanat merkezlerine yenilerini ekleyecek. Çağdaş Sanatlar Merkezi, Galeri Kara, Galeri Çankaya’dan sonra Çankayalılar dev bir kültür merkezine kavuşacak. Mustafa Kemal Mahallesi’nde 22 bin m² alan üzerine inşa edilecek kültür merkezi, 1000 ve 500 kişilik iki ayrı salondan oluşacak. Kültür merkezi tamamlandığında en iyi akustik salona sahip sanat merkezlerinden biri olacak. Yıldızevler Mahallesi’nde ise Fikret Otyam Sanat Merkezi bin 745 m² alan üzerinde yapılacak ve içerisinde sanat atölyelerinin, sergi salonlarının yer alacağı üç kattan oluşacak. Yıllar içerisinde yıpranan Yılmaz Güney Sahnesi’ni yıkan Belediye, 300 kişi kapasiteli modern bir bina inşa edecek.

   


  YENİ ÇANKAYA EVLERİ GELİYOR


  Halkın yoğun ilgi gösterdiği hobi ve meslek kurslarının yer aldığı Çankaya Evlerinin sayısı artıyor. Esat, Bayraktar, 100. Yıl, Emek, Dikmen ve Oran bölgelerinde hizmete girecek Çankaya Evleri, modern ve konforlu bir yapı olarak hizmet verecek. Rölyef kurslarından grafik tasarım kurslarına, bağlama kurslarından bebek bakıcılığı kurslarına dek çok sayıda branş derslerinin yer aldığı ve yılda 9 bin yurttaşın yararlandığı Çankaya Evlerinin sayısının artmasıyla daha çok Çankayalı hizmet almış olacak.

   


  KADINLARA DESTEK ARTIYOR: KREŞ VE ÇANKAYA HALK KART


  Türkiye’de yerel yönetim düzeyinde en büyük kreş hizmeti veren Çankaya Belediyesi’nin yeni projeleri arasında 5 yeni kreş de var. Halen 1500 çocuğun eğitim aldığı gündüz bakımevleri, Ata, Çamlıtepe, Zafertepe, Yıldızevler ve Mutlukent Mahallelerinde hizmet verecek.

  Çankaya Belediyesi, desteğe ihtiyacı olan ailelere, anlaşma yapılan bir markette alışveriş imkanı sağlayacak Çankaya Halk Kart kullanımını da hayata geçirecek. Temel ihtiyaçların karşılanabileceği Çankaya Halk Kart, ailede kadına verilecek. 2016 yılında Çankaya Halk Kart ile 2000 aileye ulaşılmasını hedefleniyor.

   


  YÜZME HAVUZLARI VE SPOR ALANLARI


  Çankaya Belediyesi’nin önemli projelerinden biri de yüzme havuzları. İlk etapta Birlik Mahallesi’nde yapılacak yüzme havuzunun ardından Çiğdem Mahallesi ve Dikmen Bölgesi’ne de yüzme havuzları yapılacak. Alternatif spor alanlarını çoğaltmayı hedefleyen Belediye, Oran Semti’ne de buz pateni salonu inşa edecek. Spor Toto Teşkilatı işbirliği yapan Çankaya Belediyesi Yaşamkent-1, Yaşamkent-2’de ve Yıldızevler ile Ahmet Taner Kışlalı Mahallelerinde, içerisinde fitness alanı, koşu yolu, futbol, voleybol, basketbol ve tenis sahalarının bulunduğu temalı parklar yapacak.

   


  PAZARYERLERİ KENTSEL YAŞAM ALANI OLACAK


  Belediye yeni projeleri arasına, pazaryerlerini vatandaşların pazar kurulmadığı zamanlarda da kullanabileceği alanlara dönüştürmeyi de aldı. Çankaya’da 100. Yıl, Yenişehir, Cebeci, Mürsel Uluç, Huzur ve Birlikte kurulan pazaryerlerini kentsel yaşam alanına dönüştürecek olan Çankaya Belediyesi, içerisinde konser ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği, alışveriş mağazalarının yer alacağı üstü kapalı ve üstü açık pazar yerleri olarak kent meydanı şeklinde dizayn edecek.

   


  ÇANKAYA 22 YENİ PARKA KAVUŞACAK


  Çankayalıların içerisinde dinlendiği, spor faaliyetlerde bulunduğu, çocukların oyunlar oynadığı ve yeşil alanda nefes aldığı parkların sayısı da artıyor. Lozan Park’ta yeni etaplarda başlayacak çalışmaların yanı sıra 22 yeni park inşa edilecek. Çankaya Belediyesi bu yıl mevcut 50 parkta da yenileme çalışması gerçekleştirecek.

   

   

  ALACAATLI’YA BÜYÜK ÜRETİM TESİSİ


  146 bin 791m² alan üzerine kurulan Alacaatlı Lojistik ve Üretim Tesisleri kapasitesiyle, kendi malzemesini kendisi üreten Çankaya Belediye’sine, dolayısıyla Çankayalılara daha da kazandıracak. Halktan geleni halk için kullanma anlayışını benimseyen Belediye, çalışmalarında kullanacağı malzemeleri de kendisi üretiyor. Yıldız’da bulunan tesislerini katlayarak Alacaatlı’ya Lojistik ve Üretim Tesisleri inşa eden Çankaya Belediyesi’nin yeni tesisinde, Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlükleri atölyeleri, Yapı Sanatlar Bölümü, beton ve beton malzemeleri üretim santrali ile yol asfalt bölümleri, bakım onarım birimleri ve malzeme depoları yer alacak.

   


  VEDAT DALOKAY SİL BAŞTAN


  Başkentin önemli nikah salonlarından biri olan Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Nikah Salonu, daha kaliteli hizmet vermek için yenilenecek. İç mekan görüntüsü ve dizaynı tamamen değişecek olan Vedat Dalokay Nikah Salonu yeni haliyle de, dünya evine Çankaya’da girecek çiftlerin tercihi olmayı sürdürecek gibi görünüyor. 

   

   

  http://www.haberankara.com/haber/49523/cankaya-belediyesi-yenilik-ve-yatirimlarini-acikladi.html

  Bu haber toplam 1101 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim