Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çankaya'da Ramazan Denetimleri Arttı
  27 Mayıs 2016 Cuma 12:58

  Çankaya'da Ramazan Denetimleri Arttı

  Çankaya Belediyesi Denetim Ekipleri yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla gıda imalathanelerindeki denetimlerini de sıklaştırdı.

  Çankaya Belediyesi Denetim Ekipleri yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla gıda imalathanelerindeki denetimlerini de sıklaştırdı.


  Ramazan’ın vazgeçilmezi pide ve tatlı üretim işletmelerini denetleyen Çankaya Zabıtası; gramaj, hijyen ve satış esaslarını hatırlattı.

  Çankaya Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde periyodik denetimlerini artırdı. Halk sağlığını korumak için özellikle gıda imalathanelerini denetleyen zabıta ekipleri, hijyen, gramaj, etiket ve satış noktalarının düzenlenmesi konusunda uyarılarda bulundu.


  Ekmek fırını ve tatlı imalathanelerinde yapılan denetimlerde, çalışanların iş kıyafetlerinden taban ve tavan temizliğine kadar gıda üretimi yapılan işletmelerde dikkat edilmesi gereken tüm hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı denetlendi. Çalışanların hijyen sertifikalarını da denetleyen Belediye ekipleri, depolarda son kullanım tarihi geçmiş gıda ürünü kontrolü de yaptı.

   


  EKMEK VE PİDENİN GRAMAJINA DİKKAT


  Zabıta ekipleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri kapsamında ekmek gramajının yeniden belirlendiğini hatırlatarak, vatandaşların da bilgilenmesi için fiyat-gram tarifelerinin görünür bir noktaya asılması konusunda esnafı uyardı.

   

   

  http://www.haberankara.com/haber/49750/cankayada-ramazan-denetimleri-artti.html

  Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim