Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ÇİM-DER üyeleri Pilav Gününde Buluştu
  21 Ağustos 2017 Pazartesi 11:20

  ÇİM-DER üyeleri Pilav Gününde Buluştu

  Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği "ÇİM-DER" Pilav gününde bir araya geldi.

  ÇİM-DER 2017 yılı plav gününü  20 Ağustos 2017 pazar  günü Çubuk II Barajında gerçekleştirdi. 

  1976 yılında eğitim ve öğretime 167 öğrenci ile başlayan Çubuk İmam Hatip Lisesi 2017 yılı itibarıyla 34 döneme ulaşıldı bildirildi. Toplam mezun  sayısı 10 bin kişiye ulaşan ve köklü bir geçmişe sahip olan Çubuk İmam Hatip Okulları mensupları bağlarını her geçen gün artırdığı bilinmektedir.

  Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN

  2dsc01189.jpg

  Birçok Dernek mensubu yanı sıra birçok davetlinin de hazır bulunduğu proğrama; Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN, İlçesinin eski Belediye Başkanlarından Süleyman HAKSEVER, Adem TUĞLUCA,  Ankaranın Sivil Toplum Kuruluşlarından "BADER" Bürokrat Ankaralılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Çubuk İmam Hatip Lisesi mezunlarından olan Av. İbrahim TAŞKESTİ ve Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdür yardımcılarından Salih ÇAKIRGÖZ ve değişik kurumlarımızdan büroktar ve çok sayıda davetliler eş ve çocukları ile beraber teşrif ettiler.

  Proğram öğle namazna mütakip Kur'an-ı Kerim okunması ve Dernek Başkanı Ahmet KARAKUŞ açılış konuşması ile başladı.

  baskan.jpg

  Başkan KARAKUŞ konuşmasında; Ankaramızın güzide ilçelerinden Çubuğumuzda yıllardır  STK olarak faaliyet gösteren güçlü bir potansiyele sahip olan Çubuk İmam Hatip Okullarımız ÇİM-DER, halkımızın yoğun teveccühüne mazhar olmuştur. Bugün okullarımızdan  mezun olmuş arkadaşlarımız, brokrasinin çeşitli kademelerinde önemli mevkilerde görev almış İHL ruhunu ve Çubuk İmam Hatip Lisesisini başarıyla temsil etmektedir. Ayrıca özel sektörde çok sayıda başarılı iş adamı mezunlarımız bulunmaktadır. 

  Bu potansiyeli hareket geçirmek, mezunlarımızın  gücünü okullarımıza, Okuyan öğrencilerimize ve Okullarımızda ki eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlamak maksadıyla kurulan ÇİM-DER  ( Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği ) kurulmuş, faaliyetlerine mezunlarımızdan aldığı destekle okullarımızın hizmetine  devam etmekte ve birçok öğrencilerimize deste sağlayıp burs vermektedir.

  Sözlerine devam eden KARAKUŞ, Bir süre Pilav Günlerine bazı nedenlerle ara verilmek durumunda kalmıştık. Bu yıl kaldığı yerden  tekrar devam etme kararı aldık. Mezunlarımız ve mensuplarımız ile bizleri okutan  hocalarımızın destek teşvikleri ile başlatılan  bu çalışmalar kaldığı yerden devam edecektir. Uzaktan ve yakından gelen tüm dostlarımızı gönülden selamlıyor hepinize Derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum diyerek konuşmasını tamamladı. 

  Aynı zamanda Proğramda Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN'da bir konuşma yaparak; Derneğin Kurucularından olma gururunu yaşıyorum, sıralamada Çubuğumuzun en başarılı okullar arasında  yerini koruyan İmam Hatip Okullarımız ile gurur duyuyoruz. İlçemizde faaliyet gösteren birlik ve beraberliğimizi perçinleyen ÇİM-DER faaliyet ve etkinliklerinin herzaman yanında olacak, belediye olarak elimizden geleni esirgemeyeceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

  Proğramda misafirlere pilav kavurma karpuz ve ayran ikram edildi.

  acilis.jpg20170820_124051.jpg20170820_143106.jpg

   20170820_124223.jpg                                                                     

                                                                           21 Ağustos 2017 BADER HABER-M ÜLGER

  Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim