Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çocuklar için 2016 Yaz Liderlik Kampı için geri sayım başladı
  28 Mayıs 2016 Cumartesi 16:45

  Çocuklar için 2016 Yaz Liderlik Kampı için geri sayım başladı

  Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM), KKTC Gazimağusa Belediyesi...

  Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM), KKTC Gazimağusa Belediyesi, Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) ve KKTC Maraş Birlik ve Dayanışma Derneği iş birliği düzenlenecek 2016 Yaz Liderlik Kampı için geri sayım başladı.

  Türkiye ve KKTC'den liderlik özelliklerin sahip ve derslerinde başarılı 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı kamp, 18 -22 Temmuz tarihleri arasından Ankara, 23 -27 Temmuz tarihleri arasında KKTC'de olmak üzere toplamda 10 gün sürecek.

  Çocukların bilimsel ve kültürel alanlarda öğrenme ve araştırmaya olan meraklarını artıracak gözlemler, geziler, söyleşiler, yerinde uygulama çalışmaları ve atölye faaliyetleriyle kendilerini geliştirebilecekleri kampın içeriği ise oldukça dikkat çekici... Çocuklar Ankara Kalesi, Hacıbayram Camii, Anıtkabir, Kapalı Maraş, Mavi Köşk, Zafer Burnu gibi Ankara ve KKTC'deki tarihi ve kültürel mekanları gezerken, siyasilerle, STK Yönetim kurulu ve özel sektör CEO'ları ile de bir araya gelme imkanı elde edecekler.

  ODTÜ Uzay ve Havacılık Bölümü, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümü, Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü gibi üniversiteleri de gezerek akademisyenlerle tanışacak çocuklar  için eğlence bölümleri de unutulmadı.  Bağlum Doğal Yaşam Alanı Uygulama Alanındaki Macera Köyünde takım ve liderlik çalışmalarına uygun hazırlanmış parkur yarışlarına katılabilecekler. Ayrıca yine Bağlum'da bulunan keçi sütü üretim çiftliğinin uygulama ve üretim aşamalarını yerinde gözlemleyip uygulama yapabilecekler.

  Anadolu Medeniyetler Müzesi iş birliği ile Ankara civarındaki arkeolojik kazıyı inceleme imkanı bulacak çocuklar kazı ekibiyle de söyleşi yaparak renkli bir etkinliğe katılacaklar.

   

  http://www.haberlerankara.com/cocuklar-icin-2016-yaz-liderlik-kampi-icin-geri-sayim-basladi-400281h.htm

  Bu haber toplam 1055 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim