Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çocukları AVM yerine müzelere götürün
  28 Mart 2017 Salı 09:19

  Çocukları AVM yerine müzelere götürün

  Sanatla ilgilenen insanların suç işlemeyi düşünmeyeceğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, “Bu memlekette huzurlu bir toplum arzu ediyorsak, çocukların kültür ve sanat ortamında büyümesi gerekiyor. Çocuklarınızı, öğrencilerinizi alışveriş merke

  Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçeyi turizmde bir dünya markası haline getirmek için mücadele verdiklerini belirterek, “Ankara denince akla 'Altındağ' gelsin istiyoruz” ifadesini kullandı. Eskiden sokaklarına girilmeyen, kaderine terk edilmiş bir Altındağ olduğunu belirten Başkan Tiryaki, “Şimdi ise, başkentin kalbinde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdik. Tarihi ve kültürel değerlerimize de sahip çıktık. Hedefimiz, Altındağ'ı sadece Türkiye'nin değil dünyanın da dikkatini çeken bir cazibe merkezi haline getirmek” ifadelerini kullandı. “Ankara’da tarihin, kültürün ve sanatın merkezi artık Altındağ’dır” diyen Tiryaki, özetle şunları söyledi:


  ZİHİNSEL DÜNYALARINI GELİŞTİRMELİYİZ

  “Kent kültürünün oluşturulmasında belediyelere de büyük görevler düşüyor. Ekonomik gelişme ile birlikte toplumun zihinsel alt yapısının da güçlendirilmesi kalkınmada çok önemli rol oynamaktadır. Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olması için eğitimin, kültürün ve sanatın önemi çok büyük. Çocuklarımızı kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendirmeliyiz. Zihinsel dünyalarını geliştirmeliyiz. 

  ÇİNÇİN’DE ÇOCUKLAR GİTAR ÇALIYOR

  Artık okulları harabeye çeviren, duvarlara çirkin yazılar yazan değil, resim dersinde ödül alan çocuklar var. Çinçin'de çocuklar gitar çalıyor, resim yapıyor. 10 yıl önce bu sadece bir hayaldi. O yüzden siz bu topluma bir maya atın, toplum bunun karşılığını mutlaka verir. Sanatla ilgilenen insanlar suç işlemeyi düşünmez. Bu memlekette huzurlu bir toplum arzu ediyorsak, çocukların kültür ve sanat ortamında büyümesi gerekiyor. Çocuklarınızı, öğrencilerinizi alışveriş merkezi (AVM) yerine müzelere götürün.”

  28 Mart 2017 Hürriyet Ankara

  Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim