Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çok geç kaldık 2 yılda bitmeli
  23 Şubat 2017 Perşembe 10:10

  Çok geç kaldık 2 yılda bitmeli

  27 Şubat’taki fuar alanı olağanüstü toplantısı öncesi ASO Başkanı Nurettin Özdebir Ankara Hürriyet’e önemli açıklamalarda bulundu, hissedarlara seslendi: 2011’de Cumhurbaşkanımızın Ankara için önerdiği projelerden bir tanesiydi.

  ÜÇÜNCÜSÜNE KATILABİLDİM

  Bu durumu ATO ile Büyükşehir’in çekişmesi şeklinde yorumlamak bana göre doğru değil. Ortada bir şirket var, bir araya geleceğiz, yolumuzu çizeceğiz. Üç defa yönetim kuruluna çağrısı yapıldı. Birincisinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantısı vardı, ikincinde benim başka programım vardı, üçüncüsüne katılabildim.

  HERKESİN KATILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

  Diğer arkadaşların da başka programları olduğu için katılamadıklarını düşünüyorum. Hepimizin programları yoğun, bu işlerin daha önceden sorularak planlanması lazım. Benim kanaatim kasti olarak katılmamazlık olmadığı yönünde. 27 Şubat’taki toplantıya her kurumu temsilen başkan dışında bir vekil katılabilir, ben herkesin katılacağını düşünüyorum.

  2 YIL İÇİNE TAMAMLAMALIYIZ

  İki sefer ihale yaptık, sonrasında ilerleyemedik. O dönem maliyeti 230 milyon liraydı, buradan rahatlıkla yüzde 20 tasarruf edebiliriz. Bir an önce ihale kararı alıp, 2 yıl içerisinde fuar alanını tamamlamalıyız. Ekonomik anlamda kan kaybeden Ankara’yı fuar alanı canlandırır. Fuar alanımız yokken 750 bin kişi fuarlara gelmiş. Bu rakamın bir kaç milyona çıkması işten bile değil.

  22 Şubat 2017 Hürriyet Ankara Haber

  Bu haber toplam 1075 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim