Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çubuk Turşu Ve Kültür Festivali 14 Eylül'de Yapılacak
  06 Temmuz 2017 Perşembe 08:25

  Çubuk Turşu Ve Kültür Festivali 14 Eylül'de Yapılacak

  Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nin bu yıl 14-17 Eylül tarihlerinde yapılacağını belirtti.

  Başkan Acehan, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde festival komitesini belirlemek üzere yapılan toplantıda, bu yıl 12'ncisi düzenlenecek festivalde ilklerin gerçekleştirileceğini söyledi.

  Festival alanının yapımı devam eden Çubukabad Parkı olacağına işaret eden Acehan, "Festival komitesine Kaymakam İbrahim Çenet ve ben başkanlık edeceğiz. Ana festival komitesinin yanında 15 alt komite de festival için çalışmalar yürütecek." dedi.

  Festival alt komitelerinin hızlı şekilde çalışmaya başlamasını isteyen Acehan, şöyle devam etti:

  "Ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle önceki iki yıl üst üste festivali iptal etmek zorunda kalmıştık. İnşallah bu yıl festivalimizi düzenleyeceğiz. Bu yıl ilk defa festival alanını değiştireceğiz. Bundan sonraki festivaller, bu tür etkinlikler için tasarladığımız Çubukabad Parkı'nda gerçekleştirilecek. Alanı festival tarihine yetiştirmek için fen işleri, park ve bahçeler ile destek hizmetleri müdürlüklerimiz çalışıyor. Festivalle amacımız, ilçemizin turşu ve agat taşı başta olmak üzere yöresel ürünleriyle tarihi ve doğal yönlerini ön plana çıkarmaktır. Kaynaklarımızı en etkin ve verimli şekilde değerlendirerek yapmayı planladığımız festivalimizi 14-17 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğiz."

  Acehan, festival alanıyla merkez arasında ücretsiz servisler konulacağını aktararak, "Festival alanında tanıtım ve satış stantlarının yanında otağ çadırları da kurulacak. Merkez ile festival alanı arasında sürekli ring yapan servisler olacak. Ankara'dan gelen otobüslerin de son durağı festival alanı olacak. Festival alanında biri protokol ağırlamada kullanılmak üzere 6 otağ kuracağız. 300 satış ve tanıtım standı ile köylerimizde üreticilerin ürettiği ürünleri satabileceği köy pazarı kurulacak." diye konuştu.

  Bu haber toplam 887 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim