Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çubuk'a yeni Sanayi sitesi
  14 Aralık 2016 Çarşamba 13:08

  Çubuk'a yeni Sanayi sitesi

  Çubuk’ta Madeni ve Ağaç İşleri Odası öncülüğünde kurulan Çubuk Kuzey Yıldızı Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, ilçeye modern sanayi sitesi kazandırmak için çalışma başlattı.

  Çubuk’ta Madeni ve Ağaç İşleri Odası öncülüğünde kurulan Çubuk Kuzey Yıldızı Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, ilçeye modern sanayi sitesi kazandırmak için çalışma başlattı.

  Oda başkanı Selahattin Kalaycı ve kooperatif başkanı Ahmet Uzun, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a proje hakkında bilgi verdi. Acehan, “Çubuk’a bir çivi çakmak isteyen herkese destek vermeye hazırız” ifadesini kullandı. Çubuk Madeni ve Ağaç İşleri Odası Başkanı Selahattin Kalaycı da belediye öncülüğünde modern bir sanayisitesi yapılması için çalışma başlatıldığını kaydetti. Hedeflerinin ilçeye ve bölgeye hitap edecek, ülke ekonomisine de katkı sağlayacak bir site olduğunu vurgulayan Kalaycı, “Esnaf ve sanatkar küçük dükkanlarda zor şartlarda çalışıyor. Büyümek ve fabrikalaşmak isteyenler var. Bu sorunu çözmek için kooperatifi kurduk ve çalışmalara başladık” diye konuştu. 

  ‘KAYIT ALMAYA BAŞLADIK’

  Çubuk Kuzey Yıldızı Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Ahmet Uzun ise yaklaşık 230 dönümlük alana yapılacak sanayi sitesi için kayıt alımlarının başladığını, en kısa zamanda arsanın alınmasıyla projenin hayata geçirileceğini kaydetti. Uzun, şunları söyledi:
  “Günümüz şartlarına göre her esnafın kendi ihtiyacına cevap verecek bir site yapmak istedik. Herkesin desteğiyle altyapısı, sosyal donatıları olan ve esnafın ihtiyaçlarını karşılayabilecek modern bir sanayi sitesi oluşturacağız. Hürriyet ANKAR

  Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim