Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Çubuk'ta seksenlik bir çınar
  26 Mart 2018 Pazartesi 07:59

  Çubuk'ta seksenlik bir çınar

  Ankara Çubuk’ta 80 yaşında Osman Söğüt ve 17 yıldır hasta olan 62 yaşında bir eş. Osman amca bıkmadan usanmadan eşinin ihtiyaçlarını karşılıyor, ona bakıyor.

  Çubuk'ta 80 yaşındaki Osman Söğüt, 17 senedir hasta olan ve son bir yıldır yatağa mahkûm yaşayan 62 yıllık eşine bebek gibi bakıyor. Yukarı Çavundur Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk ve 18 torun sahibi Söğüt'ün 17 yıldır çeşitli hastalıklarla mücadele eden eşi 86 yaşındaki Fatma Söğüt, geçen yıl felç geçirdi. Yatağa mahkûm olan kadını, tarla ve hayvanların bakımıyla uğraştığı anlar dışında bir an bile yalnız bırakmayan eşi Söğüt, onun ihtiyaçlarını karşılıyor. Her sabah erkenden kalkarak hayvanlarıyla ilgilenen, eşine hazırladığı yemeği elleriyle yediren ve ona Kur'an-ı Kerim okuyan Osman dede, ilerleyen yaşına rağmen evin tüm işlerini de tek başına üstleniyor.

  "HAYATIMIZDAN MEMNUNUZ"

  Söğüt, 62 yıllık evliliklerinde hiçbir sorun yaşamadıklarını belirterek, "Allah'ıma çok şükür böyle de mutluyuz. Memnunuz hayatımızdan. Aklım eriyor, gözüm görüyor, kulağım duyuyor. Evin işlerini yapıyorum, hayvanlara bakıyorum. Süt sağıyorum, yoğurt yapıyorum, yemek pişiriyorum. Haliyle böyle geçimimizi yapıyoruz" dedi. Eşinin hastalığına çok üzüldüğünü vurgulayan Söğüt, "Hastalığına çok üzülüyorum ama onun nefesi bana yeter. Çok zorluklar yaşadık, çok mücadele ettik ama her şeye rağmen hep mutlu olduk. O benim için çok çalıştı ben de gücüm yettiğince, elimden geldiği kadar ona hizmet edeceğim'' diye konuştu. Fatma Söğüt de eşine minnettar olduğunu, birbirlerini hiç üzmediklerini dile getirdi. Söğüt, eşinin ilerleyen yaşına rağmen kendisine hizmet ettiğini aktardı.

  "GENÇLER HAYRETLE BAKIYOR"

  Söğüt, "Hastalandım ama sağ olsun eşimin bana sevgisi hiç azalmadı. Bizim bu sevgimize gençler hayretle bakıyor. Mutluluğun sırrı sevgi, saygı ve sabırlı olmaktır. Zoru görüp boşanan çiftler, bizim 62 yıldır bir arada yaşadığımızı görsün. Şimdi bakıyorsun birkaç yıl duruyorlar, hemen ayrılıyorlar, olmaz böyle'' diye konuştu.

  Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim