Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO da konuştu
  28 Kasım 2017 Salı 08:43

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO da konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birilerinin faizdeki anlayışına katılmıyorum

  Mevduat hesaplarına girecek olanlar bilesiniz ki faiz yarışı ile girmeyecekler, onlar da güven esaslı yarışa gireceklerdir. En güvenli olan yerler neresi ise vatandaş gelir parasını oraya yatırır. Görüldüğü gibi 4-5 yıldır maruz kaldığımız onca saldırıya, tuzağa ve ihanete rağmen hala dimdik ayakta bir Türkiye ve ekonomisi vardır” dedi.

  Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen Ankara’nın En’leri Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 15 yılda geldiği ekonomik noktayı değerlendirdi. Erdoğan, “Birilerinin faiz anlayışına katılmıyorum” diyerek, yüksek faiz oranlarına dikkat çekti.

  “Bir gaza kültürü ile dünyanın büyük bir bölümünü fethetmiş bir milletiz ama hiçbir zaman sömürgeci olmadık”

  4 yıllık bir aranın ardından yeniden ATO’nun ödül törenine katıldığını belirten Erdoğan, ödül almaya hak kazanan firmaları, iş adamlarını tebrik etti. Erdoğan, “ATO da FETÖ’nün tacizleri altında sıkıntılı bir dönem geçirdi. O günler geride kaldı. ATO, Ankaralılara, Ankaralı iş adamlarına hizmet veren bir kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor. Odamızın yönetiminin şehrini, ülkesini ve milletini seven tüm kesimleri bir araya getiren çoğulcu yapısı ile sürdürdüğü mücadeleyi, ortaya koyduğu gayretleri yakından ve takdir ile takip ediyorum. Ankara’nın sadece bürokrasinin değil, aynı zamanda üretimin, girişimin, ihracatın, verginin de iddialı şehri olduğunu ortaya koyan sizlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

  Ankara’ya yapılacak olan fuar alanının tamamlanması için bir yıl süre veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin Akyurt dışında bir yere yapılacağını belirtti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası'nın Ankara'nın En'leri Ödül Töreni'ne katıldı. Akyurt'a yapılacak olan fuar ve kongre merkezi ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hep konuşulan ama mesafe alınmayan fuar alanı meselesini de inşallah bu dönemde bitireceğiz. Bu bakımdan tabi sayın belediye başkanımız, oda başkanımız, TOBB hep birlikte inşallah bu adımı atarak ve hiç gecikmeden bunu aldığım söz arkadaşlardan; onlar 8 ay diyor ama ben 4 ay daha veriyorum, bir yıl içerisinde inşallah bu fuar alanını bitirilmesidir" ifadelerini kullandı.

  SLOGANA CEVAP VERDİ
  "Bu fuar alanı Ankara'ya çok ciddi bir renklilik katacaktır. Buna inanıyorum" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Akyurt seninle gurur duyuyor" sloganlarına " Herhalde Akyurt olmayacak" karşılığını vermesi fuar alanının yerinin değişeceği sinyalini verdi. Erdoğan, "Yaptığımız proje çalışmaları çok daha verimli bir yeri, farklı bir yeri gerektiriyor. İnşallah Akyurt fakir kalmayacak merak etmeyin. Oraya da çok zengin, dev bir proje gelecektir. Çünkü buraların hep stratejik projelere ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

  ŞEHİR HASTANESİ ŞUBATTA
  Başkentte yapılan iki dev şehir hastanesi ile ilgili de müjdeler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şuanda Bilkent bitiyor. Bilkent'teki dev şehir hastanemiz inşallah şubat sonuna kadar Allah'ın izniyle bitecek. Bu şehir hastanesinin bitişiyle Ankara farklı bir zenginliğe ulaşacak. 3 bin 400 civarında yatak sayılı bir hastaneye Ankara kavuşuyor. Böyle dev bir hastaneyle artık sadece Ankara hizmet almayacak. Değişik yerlerden hastalar buraya gelecek. Ardından Etlik geliyor inşallah… Yine bir çılgın proje… Etlik'teki hastanenin de bitişiyle beraber sağlıkta Ankara önemli bir merkez olacak ve çekim alanı oluşturacak. Bu çekim alanıyla birlikte inanıyorum ki dertli devasını buralarda bulmuş olacak" dedi.

  7 KATEGORİD E ÖDÜL
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ATO Başkanı Gürsel Baran ile birlikte ödülleri dağıttı. Ödüller; Gelir Vergisi En'leri, En Hızlı Büyüyenler, En Köklü 5 Firma, İhracatın En'leri, İstihdamın En'leri, Kurumlar Vergisi En'leri ve İSO- İlk 500'deki Ankara'nın En'leri olmak üzere 7 ayrı kategoride verildi.

  Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim