Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Cumhurbaşkanı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi'ni açtı
  07 Aralık 2016 Çarşamba 10:01

  Cumhurbaşkanı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi'ni açtı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi açılışında konuştu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi açılışında konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

  Geçmişten geleceğe bir köprü olma iddiasındaki üniversitemizin kendi ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş bu külliye ile dağınık görüntüsünden kurtulacağına inanıyorum. Ankara’daki 5. devlet üniversitesi olan üniversitemizi 2010 yılında kurduk. Yerli ve yabancı hoca kadrosuyla her geçen gün araştırma üniversitesi kimliğine her geçen günü daha çok bürünüyor.


  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin yakaladığı ivmeyi devam ettirerek yakında beynelmilel bir üniversite olmayı başaracağına inanıyorum. Esenboğa Külliyesi’nin bulunduğu Çubuk Ovası’nın bizim tarihimizde önemli bir yeri var. Burası Osmanlı Sultanı Yıldırım Beyazıt Han ile Timur arasında 1402 Ankara Savaşı'nın yaşandığı topraklardır. Dönemin en büyük ve en güçlü iki Müslüman Türk devleti karşı karşıya gelmiş, çok kanlı bir savaşa tutuşmuşlardı.

  Ankara Savaşı’nın İstanbul’un fethini 50 yıl ertelediği kabul edilir. Ankara Savaşı’nın sebep ve sonuçları itibariyle günümüze ayna tuttuğuna inanıyorum. Maalesef bugünlerde de İslam Dünyası büyük bir fetret devri yaşıyor. Medeniyet içi çatışmalar, kardeş ülkeler arasındaki gerilimler Müslümanların enerjisinin tükenmesine yol açıyor. Müslümanlar kendi kapı komşularına adeta düşman nazarıyla bakıyor. Bu durumdan en büyük faydası ise İslam Dünyası’nın hasımları sağlıyor. Müslümanların kaynaklarını, petrolünü, altınını, hatta alın terini sömüren ülkeler kazanç sağladıkları bu tablonun devamı için her türlü senaryoyu devreye alıyorlar. Müslümanların ayağa kalkmaması için mevcut krizleri çözmek yerine sorunlar daha da derinleşiyor. Yıllarca bize Arapların bize ihanet ettiği, sırtımızdan hançerlediği söylendi. Gerçek hadiseler yerine ikame edilen safsatalarla insanlar birbirine hasım kılındı.

  Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim